Meč nije baš bio "šetnja parkom" za nemačkog igrača.

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa u Parizu, pošto je pobedio 131. tenisera sveta Bernabea Zapatu Miralesa posle tri seta, 7:6, 7:5, 6:3.

Treći teniser sveta pobedio je posle dva sata i 48 minuta. U prvom setu teniseri su napravili po dva brejka i odigran je taj-brejk koji je Zverev dobio sa 13:11.

Španac je dobro počeo drugi set, poveo je sa 4:2, Zverev je vratio brejk u osmom gemu i izjednačio na 4:4, a zatim je u 12. gemu ponovo oduzeo servis protivniku i osvojio drugi set.

U trećem setu teniseri su napravili pet brejkova, od čega Zverev tri, što mu je donelo četvrti plasman u četvrtfinale na Rolan Garosu.

On će igrati protiv Španca Karlosa Alkaraza, koji je bez problema savladao Karena Hačanova sa 3:0 u osmini finala.

BONUS VIDEO: Sergej gleda Novakov meč u Rimu