Viktor Nemeš; Foto: Ivica Veseslinov/Olimpijski komitet Srbije

Ostalo je da se vidi može li do zlata.

Viktor Nemeš je osigurao novu medalju za Srbiju na Evropskom prvenstvu u Zagrebu pošto je obezbedio plasman u finale grčko-rimskim stilom u kategoriji do 79 kilograma.

Rvačka reprezentacija Srbije osvojila je drugu medalju na Evropskom prvenstvu, posle bronze Hetika Cabolova. Ostaje da se vidi da li će Nemeš doći do zlatnog ili srebrnog odličja. U prvom kolu je bio bolji od Litvanca Pauliusa Galkinasa sa 5:1, potom je u četvrtfinalu savladao Moldavca Aleksandrina Gutua rezultatom 6:1, kasnije je u polufinalu posle velike borbe eliminisao Žoltana Levaija iz Mađarske. Rezultat je bio 1:1, ali je Nemeš osvojio poslednji poen što mu je omogućilo prolaz u finale.

Protivnik u finalu biće mu Malkas Amojan iz Jermenije, a finalna borba na programu je u subotu. Nemeš u karijeri već ima dva srebra i bronzu sa evropskih prvenstava, kao i zlato i bronzu sa svetskih šampionata.

BONUS VIDEO „Novače, vadi pare“: Pala opklada pre poena, pa reagovala publika