Neopreznost mogla skupo da košta sve.

Finalnu trku u disciplini 3.000 metara stiplčez na Svetskom prvenstvu u atletici, obeležio je momenat iz prvog kruga kada je jedan kamerman nesvesno uleteo na stazu i umalo porušio takmičare koji su se borili za medalje.

Kako su preneli američki mediji, snimatelj na stadionu u Judžinu se zaneo dok je snimao takmičenje u troskoku i nije primetio gde se nalazi u momentima dok su oko njega trčali atletičari.

„Brinuli smo da će na ovaj ili onaj način završiti na podu, ali je na svu sreću shvatio da prolazimo oko njega i nije se pomerio dok svi nisu prošli“, izjavio je američki reprezentativac Evan Džeger.

Zlatnu medalju osvojio je Marokanac Sufijan el Bakali, koji je prekinuo dominaciju Kenije u disciplini 3.000 metara stiplčez. Lameka Girma iz Etiopije osvojio je srebro, dok je bronza pripala šampionu sveta iz 2017. i 2019. Konselasu Kiprutu.