Tekstualni prenos meča možete pratiti na portalu Nova.rs.

Vaterpolisti Srbije pobedili su Kazahstan u trećem kolu grupne faze Svetskog prvenstva sa 22:3.

„Delfini“ su tako overili prvo mesto u grupi i plasirali se direktno u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Srbija se nakon uvodna dva minuta bez gola razigrala i potpuno demolirala rivala za ubeljivu treću pobedu u grupi.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Strahinja Rašović sa šest golova, dok su Radomir Drašović i Marko Radulović po tri puta tresli mrežu rivala.

Za Kazahstan je sva tri gola postigao jedan igrač, tačnije Srđan Vuksanović.

Prvi gol na meču za našu selekciju postigao je Đorđe Lazić, a braća Rašović najavila su potop Kazahstanaca.

Odbrana je bila na vrhunskom nivou, Kazahstanci često nisu mogli ni da priđu golu, a Ranđelović i Jakšić su postigli golove za 4:0 za na kraju prvog perioda.

Druga četvrtina bila je mnogo efikasnija za našu selekciju, a Radulović je dominirao sa dva gola. Vuksanović je na kratko prekinuo seriju Srbije, ali izabranici Dejana Savića nisu stali, te su na poluvreme otišli sa 12:1.

Ni u uvodnim minutima u drugom poluvremenu nije bilo gola ni sa jedne strane, ali je onda Drašović dvaput matirao golmana Kazahstana i povećao prednost Srbije.

Seriju našeg tima nastavili su Strahinja Rašović, Mandić i Vico, koji je postigao gol sa pozicije centra za 17:1.

U poslednjih osam minuta nije bilo mnogo uzbuđenja, a viđeno je pregršt kontri na obe strane. Dva gola za Kazahstan postigao je Vuksanović, oba nakon brzih akcija svog tima.

Sa druge strane dominirao je Strahinja Rašović kome su kontre specijalnost, a upisao se i Gavril Subotić.

Strahinja Rašović je zatvorio utakmicu sa dva gola za konačnih 22:3.

I na ovom velikom takmičenju podrška našoj podmlađenoj reprezentaciji je UNIQA – zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije.

Srbija – Kazahstan 22:3 (4:0, 8:1, 5:0, 5:2)

Srbija: Mitrović, Dobožanov, Mandić 1, Subotić 1, Ranđelović 1, Lazić 1, Vico 3, S. Rašović 6, Jakšić 2, Radulović 3, V. Rašović 1, Drašović 3.

Kazahstan: Mahmetov, Tsoj, Pustovalov, Vuksanović 3, Lamajev, Artjuh, Šakenov, Berbeljuk, Ahmetov, Šmider, Hasanov, Šonžigitov, Lipilin.

Srbija - Kazahstan 22:3