Uspeh koji dugo, dugo nismo imali.

Srpski bokser Vahid Abasov osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u jermenskom Jerevanu.

To je prva zlatna medalja za Srbiju još od 1985. godine.

Vahid je u finalu u velter kategoriji pobedio Gruzijca Lašu Gurulija, a slavio je jednoglasnom odlukom sudija posle ubedljive borbe.

Abasov je odmah zatim poručio da želi i medalju za Srbiju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Poslednje zlatno odličje na Evropskim prvenstvima, Srbija je osvojila davne 1985. kada je prvak postao Ljubiša Simić u Budimpešti. Čekali smo čak 37 godina da se ovakav uspeh ponovi.

Klupski takmičar Crvene zvezde sredinom juna predvodiće svoj tim na fajnal foru Regionalne lige u Skoplju, a u ponedeljak se u dresu Srbije za zlato bori i Artjom Agejev u kategoriji do 80 kilograma.

BONUS VIDEO: Bokseri iz Avganistana traže bolji život u Beogradu