Odbojkašice SAD i Srbije Foto:BETAPHOTO/FIVB

Bravo, devojke

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država, inače aktuelne olimpijske šampionke, rezultatom 3:2 (29:27, 25:23, 20:25, 20:25,15:13) u okviru četvrtfinala Lige nacija na turniru u Ankari.

Amerikanke su u meč četvrtfinala ušle kao veliki favorit, ali je Srbija u prvom setu pokazala da nema nameru da se unapred preda. Iako je selekcija SAD imala prednost od tri poena (8:5), igračice u dresu Srbije su imale sjajan odgovor, prvo su stigle do preokreta (9:8), a potom i povele 15:11.

No, Amerikanke su pokazale zbog čega su najbolje bile u Tokiju, napravile su preokret i stigle do 24:23, nakon čega je usledila rezultatska klackalica koja je potrajala sve do rezultata 27:27, kada je Srbija vezala dva poena i stigla do vođstva od 1:0.

I drugi set je bio izuzetno neizvestan, Srbija je od 11:9 napravila preokret i dola do 13:11, ali nije bilo ubedljivijeg vođstva do same završncie, kada su napravile seriju od četiri poena i došle do 23:18. Ipak, igračice SAD su uzvratile, smanjile na 24:23, ali je druga set lopta pretvorena u 2:0.

Naredna dva seta pripala su Amerikankama, koje su diktirale čitav tok igre i sa po 25:20 došle do izjednačenja.

Tako je pobednik odlučen u petom setu, a tamo su igračice iz Srbije bile prosto briljantne. Od 2:0 za SAD odgovorile su sa 6:0 i došle do velikog preokreta, prednost su čuvale sve do samog kraja kada su se opustile, SAD smanjile na 14:13, ali je druga prilika za pobedu iskorišćena i sa 15:13 na semaforu stajalo 3:2.

Sara Lozo je prednjačila sa 22 poena, dva više od Ane Bjelice, dok je kod Amerike Kelsi Robinson brojala do 21.

Polufinale je na programu u subotu od 14 časova, a rival je Brazil.