Srbija je savladala Češku u osmini finala Evropskog prvenstva 3:0 (25:21, 27:25, 25:21 ) i plasirala se u četvrtfinale gde je očekuje Poljska, jedan od glavnih favorita, ili Belgija.

Odbojkaši Srbije savladali su Češku u četvrtfinalu Evropskog prvenstva koje se igra u Italiji.

„Orlovi“ su do pobede došli na dominantan način, u tri seta (25:21, 27:25, 25:21). Srbija je od samog starta nametnula svoj ritam. „Orlovi“ su sredinom prvog seta uspeli da naprave osetniju razliku. Češka je bila prinuđena da zatraži tajm-aut u trenutku kada je Srbija imala tri poena prednosti. Međutim nakon toga, naša ekipa dozvolila je protivniku da se vrati u set. Ipak, naši igrači bili su koncentrisani u završnici i uspeli da prelome prvi set.

U nastavku, Česi su pružali jači otpor. Srbija nije uspevala da veže nekoliko poena. Tokom većeg dela seta rezultat je bio izjednačen. Sredinom seta Srbija je vezala četiri poena i delovalo je kao da je slomila otor Čeha, ali protivnik se opet vratio i drugi set je otišao u dramatičnu završnicu. Srbija je ponovo bila uspešnja, na razliku je dobila drugi period 27:25.

U trećem setu igra Čeha se raspala. Srbija je držala potpunu kontrolu i rutinski privela meč kraju. Najefikasniji u našem timu bio je Aleksandar Atanasijević sa 14 poena. Pratio ga je Pavle Perić sa 13, dok je Miran Kujundžić upisao devet. U Češkoj su se najviše istakli Jan Galabov,  Marek Sotola i Josef Polak sa po devet poena. U četvrtfinalu, „orlovi“ će igrati protiv Poljske, koja je jedan od glavnih favorita, ili Belgije.

Srbija – Češka 3:0 (25:21, 27:25, 25:21)

Dvorana: Vijale Arčimede; Sudije: Ozan Čagi Sarikaja, Bernard Valentar

Srbija: Atanasijević 14, Batak 0, Ivović 0, Kapur 0, Kovačević 0, Krsmanović 5, Krsteski 0, Kujundžić 9, Luburić 2, Mašulović 0, Nedeljković 0, Perić 13, Podrašanin 6, Todorović 1

Češka: Džavoronok 0, Galabov 9, Hadrava 6, Januš 3, Licek 1, Monik 0, Pfefer 0, Polak 9, Sotola 9, Spulak 0, Srb 0, Trojanovidž 0, Vasina 7, Zajicek 7

Srbija - Češka 25:21, 27:25, 25:21