Igor Kolaković
Igor Kolaković; Foto: Ahmad Halabisaz/Xinhua)

Drugi meč je odigran dan posle prvog u kom je Srbija bila uspešnija.

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije odigrala je u Beogradu nerešeno sa Bugarskom 2:2 (25:21, 25:21, 22:25, 23:25), u okviru priprema za Svetsko prvenstvo.

Izabranici Igora Kolakovića su u prva dva seta bili bolji rival i zasluženo su stigli do velike prednosti. Ipak, Bugarska je u trećem i četvrtom setu preuzela inicijativu i uspela je da izjednači ukupan rezultat.

Selektori obe ekipe dogovorili su se da se ne odigra još jedan, odlučujući set, naveo je Odbojkaški savez Srbije.

Svetsko prvenstvo odigraće se od 26. avgusta do 11. septembra u Sloveniji i Poljskoj, a odbojkaši Srbije igraće u Grupi A grupi u Katovicama sa Portorikom, Tunisom i Ukrajinom.

Srbija će pre početka Svetskog prvenstva igrati na „Memorijalu Vagnera 2022“. Pored Srbije, na turniru će učestovavati i domaćin Poljska, Argentina i Iran.

BONUS VIDEO: Odbojkašice Srbije osvojile bronzanu medalju u Ligi nacija 2022