Spektakularan meč.

Odbojkašice Uba pobednice su Kupa Srbije za sezonu 2022/2023, nakon što su u finalu posle velike borbe i preokreta slavile protiv Jedinstva iz Stare Pazove sa 3:2, po setovima 25:27, 19:25, 25:23, 25:23, 15:12).

Prvi set bolje je otvorila ekipa Uba, koja je nošena podrškom sa tribina stigla do velike prednosti (17:12), ali su igračice Jedinstva uzvratile, došle do izjednačenja, a potom egal u završnici prvog dela igre rešile u svoju kroist 27:25.

U drugom delu igre pala je koncentracija igračicama Uba, iako su povele sa 5:2, potom imale i 10:7, ali su od tog momenta stale, Jedinstvo došlo do 17:10 i bez previše problema rešile taj deo igre u svoju korist, 25:19.

U trećem setu Jedinstvo je imalo višak od tri poena (14:11), Ub se nije predavao i došao je do 20:18, potom i 24:22, da bi meč otišao u četvrti set nakon 25:23.

Četvrti set Jedinstvo je igralo po uzoru na prva dva, nakon 13:8 za Ub stigle su do preokreta i 20:19, a nakon egala (22:22) usledila je bolja završnica domaćih igračica za 25:23, pa je meč odlučen u petom setu.

A tamo Ub nije dopustio bilo kakvu šansu rivalkama. Povele su 3:0, potom 8:3, 11:7, da bi sa 15:12 stigle do drugog trofeja namenjenog osvajaču Kupa Srbije u klupskoj istoriji.