Srpska džudistkinja Marica Perišić osvojila je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu.

Ona je u Alžiru u finalu takmičenja savladala italijansku takmičarku Đuliju Kađano.

Pobedila je u kategoriji do 57 kilograma i nastavila tamo gde su stali rvači Viktor Nemeš i Magomedgadži Nurasulov pošto su i oni osvojili najsjajnija odličja.

Ona je na putu do medalje imala tri meča. U prvom kolu sastala se sa takmičarkom iz Francuske, Ofeli Veloci koju je pobedila iponom. Nešto kasnije, Marica se u polufinalu sastala sa Hasret Bozkurt iz Turske. I ovaj meč, Perišić je rešila iponom.

U finalu, naša džudistkinja sastala se sa spomenutom Italijankom. U meču koji je ušao u produžetak i trajao skoro 12 minuta, Marica je na kraju izvojevala pobedu.

Inače, u sredu je Strahinja Bunčić osvojio bronzu u džudou, savladavši Roberta Klačara iz Hrvatske u kategoriji do 66 kilograma.

Milica Nikolić je osvojila srebrnu medalju, pošto je u finalu poražena od Francuskinje Melani Vju. Milica se takmiči u kategoriji do 48 kilograma.

Srbija sada ima deset medalja na Mediteranskim igrama, uz dve obezbeđene u boksu jer su se Vladimir Mirončikov i Omer Ametović plasirali u polufinale.

BONUS VIDEO: Kukolj: Odbio sam ponude Emirata i Turske zbog Srbije