Neverovatnu igru prikazale su naše odbojkašice.

Odbojkašice Srbije su pobedile selekciju Sjedinjenih Američkih Država u poslednjem meču grupe C na Svetskom prvenstvu 3:0 (25:20, 25:23, 25:13).

Početak prvog seta nije obećavao mnogo. Amerikanke su povele, Srbija je imala problema sa prijemom i tako je bilo sve do polovine prvog seta.

Tada su naše devojke uspele da se vrate u meč dobrom igrom u odbrani, a set je rešila Tijana Bošković.

Kapiten reprezentacije Srbije je sjajnim servisima napravila seriju od 5:0 i Srbija je povela 1:0.

I u drugom setu blago vođstvo su imale Amerikanke, ali ono nije prelazilo više od dva poena.

Srbija je čekala priliku pred kraj i onda je nakon 22:22 otišla na dva poena prednosti.

Nisu iskoristile naše odbojkašice prvu, ali jesu drugu set loptu za ogromnih 2:0.

U trećem setu je na terenu postojala samo jedna reprezentacija, a to je bila Srbija.

Od samog starta se videlo da se Amerikanke neće vratiti u ovaj duel i izabranice Danijela Santarelija su odigrale najbolji set do sada na turniru.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Tijana Bošković sa 25 osvojenih poena, Jovana Stevanović i i Sara Lozo su dodale osam.

Kod Amerikanki nije bilo dvocifrenih, a najefikasnija je bila Badžema sa samo šest poena.

Srbija u narednu fazu prenosi maksimalnih 12 bodova, a u drugoj fazi će igrati protiv Turske, Poljske, Tajlanda i Dominikanske Republike.