Zamalo je izmakla medalja.

Srpska reprezentativka u streljaštvu Zorana Arunović osvojila je četvrto mesto u disciplini vazdušni pištolj u finalu Svetskog kupa, koji se održava u Dohi.

U saopštenju Streljačkog saveza Srbije navodi se da je Arunovićeva u finale ušla sa četvrtog mesta u kvalifikacijama sa tri kruga zaostatka za Kineskinjom Ksue Li.

Prva tri mesta pripala su kineskim takmičarkama. Zlato je osvojila Ksue Li sa 244,7 krugova, dok je druga bila Nan Čao (243,6), a treće mesto je pripalo Ranksin Điang (223,4). Zorana Arunović je na kraju u finalu osvojila četvrto mesto sa 201,9 krugova.

Srpski reprezentativac Damir Mikec je osvojio deseto mesto u disciplini vazdušni pištolj. On nije uspeo da uđe u finale, pošto je u kvalifikacijama pogodio 581 krug.

Prvo mesto je osvojio Nemac Robin Valter, koji je u finalu pogodio 243,3 kruga, dok je drugi bio Italijan Paolo Mona (240). Treće mesto je pripalo Letoncu Emilsu Vasermanisu (220,3).