Crevar

Nastavlja da pomera granice.

Srpska plivačica Anja Crevar oborila je državni rekord u disciplini 200 metara delfin stilom.

Ona je na Otvorenom prvenstvu Turske u gradu Edirne pokazala zašto joj nema ravne u Srbiji.

Evropska vicešampionka na 400 mešovito u malim bazenima, trku je isplivala za 2:11,31, što joj je bilo dovoljno za zlatnu medalju.

I prethodni najbolji rezultat Srbije u ovoj disciplini bio je u vlasništvu Anje Crevar sa 2:11,60.

Pored trijumfa na 200 delfin, Anja je osvojila treće mesto na 400 mešovito. Do cilja je stigla za 4:50,67. Bila je daleko od svojih najboljih rezultata, jer je imala odrđenih zdravstvenih poteškoća, što se značajno odrazilo na njeno plivanje u njenoj glavnoj disciplini.

Anja je bila učesnik i B finala na 100 delfin i 200 slobodno i u tim trkama je osvojila prvo mesto, odnsono deveto u ukupnom plasmanu.

BONUS VIDEO Srbin prvak Amerike u plivanju: Pobedio rak bubrega, pa se vratio u bazen