Oglas

TANJUG / DRAGAN KUJUNDZIC
Foto: TANJUG / DRAGAN KUJUNDZIC
Foto: TANJUG / DRAGAN KUJUNDZIC

Vučić navija za Mađare kad nema Srbije - a Crna Gora?

15. maj. 2020. 13:19
>
15. maj. 2020. 14:01

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je u pokušaju da pojasni koliko prijateljstvo želi da ostvari sa mađarskim rukovodstvom pomenuo i - vaterpolo.

Oglas

Na zajedničkoj konferenciji za medije prvi čovek Srbije je u društvu mađarskog premijera Viktora Orbana želeo da naglasi da danas postoje "najbliži odnosi dva naroda"."Kad Mađari igraju vaterpolo protiv nekoga, a da to nije Srbija, ja navijam za Mađare", rekao je Vučić.On je potom, u svom maniru, upitao prisutne predstavnike medija."Šta je problem? Je l ima neko da mi zameri na tome? To radim jer osećam ko su ljudi koji pomažu Srbiji", naveo je Vučić.Predsednik Srbije je govorio i da ne postoji nikakva vrsta skrivenih problema između dva suseda.Ako se može zaključiti iz rečenog, problemi očigledno postoje u odnosima sa drugim susedima, na primer Crnom Gorom, za čiju reprezentaciju nastupaju i vaterpolisti srpskog porekla, a i u selekciji "Delfina" ima igrača sa rodnim mestom u sadašnjoj nezavisnoj državi Crnoj Gori.Uz to, koliko god bilo nesuglasica izmđu država, srpski klubovi učestvuju u regionalnoj ligi u kojoj se nalaze i hrvatski timovi, pa je bar iz tog ugla Hrvatska bliža od Mađarske.Ali, sudeći prema navodima predsednika - treba navijati za "onoga ko pomaže".Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare