Fudbaleri Fulama odigrali su nerešeno 1:1 protiv Njukasla u susretu 14. kola Premijer lige.

Fulam je bolje otvorio utakmicu, a malo je falilo da povedu u 33. minutu kada je, na odličan pas Marija Lemine, Bobi Rid slabo zahvatio loptu iz prve.

Gosti su nagrađeni za bolju igru nakon prilično komične situacije u šesnaestercu Njukasla u 42. minutu.

Ademola Lukman je izveo korner, Tosin Adarabiojo je šutirao glavom, a lopta se o lice fudbalera domaćih Meta Ričija odbila u gol.

U drugih 45 minuta Njukasl je preuzeo inicjativu koja im se isplatila u 64. minutu.

Joakim Anderson je kao poslednji igrač odbrane oborio Kaluma Vilsona u kaznenom prostoru Fulama, dobio je crveni karton, a Vilson je sa penala postavio konačan rezultat.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović vratio se u startnu postavu Fulama prvi put posle utakmice devetog kola protiv Vest Hema, a igrao je do 76. minuta kada ga je zamenio Ruben Loftus Čik.

Njukasl posle 13 odigranih utakmica ima 18 bodova i nalazi se na 12. mestu u ligi, dok je Fulam trenutno na 17. mestu i ima deset osvojenih bodova.