Fudbaleri Arsenala nastavili su sa lošim rezultatima u Premijer ligi nakon što su u utakmici 14. kola poraženi od Evertona rezultatom 2:1.

Everton je poveo u 22. minutu kada je posle centaršuta Aleksa Ivobija Rob Holding poslednji igrao loptom ispred Dominika Kalverta Luina postigavši autogol.

Arsenal je došao do izjednačenja u 35. minutu nakon što je Tom Dejvis skrivio penal, a Niklas Pepe bio precizan sa bele tačke.

Everton je do drugog gola na meču stigao u poslednjem minutu prvog poluvremena nakon što je posle kornera koji je izveo Gilfi sigurdson, Jeri Mina bi najviši u skoku i glavom postavio konačan rezultat.

Arsenal je u nastavku bio blizu izjednačenja, ali je David Luiz pogodio prečku pa su „tobdžije“ ostale bez pobede na poslednjih sedam mečeva u ligi.

Arsenal je poslednji put pobedio u Premijer ligi prvog novembra kada je bio bolji od Mančester junajteda na Old trafordu.

Ekipa se trenutno nalazi na 15. mestu u ligi i ima samo četiri pobede iz 14 odigranih utakmica.

Everton se posle treće uzastopne pobede domogao drugog mesta i trenutno ima 26 bodova, pet manje od vodećeg Liverpula.