Vaterpolisti Srbije ostali su bez šanse da se bore za medalje na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj.

Oni su poraženi od Hrvatske u četvrtfinalu sa 14:12, pa će „barakude“ u borbu za zlato.

Loša realizacija u prvom poluvremenu, igrač više Hrvata u skoro svakom napadu u drugom delu i slaba realizacija „delfina“ u istim situacijama bili su pogubni po tim Dejana Savića.

Iako je u startu delovalo da će meč biti veoma tvrd, kasnije se „otvorilo“, ali je bolje prošla Hrvatska.

Nejefikasniji u timu „delfina“ bio je Dušan Mandić sa četiri gola, po dva su postigli Viktor Rašović i Nikola Jakšić. U timu Hrvatske su manje-više svi bili raspoloženi, pa su Marko Žuvela, Josip Vrlić i Franko Lazić bili bolji od ostalih sa po dva pogotka.

Hrvatska ide na pobednika meča Crne Gore i Španije, koje igraju u sredu od 19.30.

Srbija je u meč ušla čvrstom odbranom daleko od svog gola. Već posle nešto više od minuta nastao je prekid zbog nedoumice kome će pripasti lopta posle napada Hrvatske.

Hrvati taj dodatni napad nisu iskoristili, Đorđe Lazić je iznudio igrača više u narednoj akciji Srbije, ali Toni Popadić uspeo je da zaustavi napad Dušana Mandića.

Odmah u sledećem napadu Hrvati su dobili dva igrača više i poveli su sa 1:0.

Nemanja Vico i Radomir Drašović nisu mogli da probiju Popadića, a „delfini“ nisu mogli nikako do gola.

Jakšić je šutirao preko gola, Strahinja Rašović je takođe zaustavljen, pa je Srbija dugo bila bez pogotka.

„Barakude“ su mogle da imaju dva, ali je Branislav Mitrović na manje od dva minuta pre kraja prvog perioda odbranio zicer glavom.

Viktor Rašović je odmah zatim ispalio „bombu“ za 1:1 i time je konačno „probijen led“.

Druga deonica počela je na sličan način kao i prva, s tim što je Marko Žuvela ovog puta iskoristio igrača više za 2:1.

Od tog trenutka su se obe ekipe bolje raspucale. Vico i Jakšić su do poluvremena pogađali za „delfine“, ali su Hrvati bili za gol bolji – 5:4.

Imali su i šansu da se odlepe u dva navrata, u poslednjem minutu druge četvrtine. Prvi put su Mandić i Mitrović zaustavili šut „barakuda“, drugi put su bili dovoljno agilni da ne ostave prostor Hrvatima za dva gola viška.

Ta dva gola viška došla su posle akcije za Krapića u trećoj deonici, kad su „barakude“ povele 7:5, a onda pogotkom Vrlića i 8:5.

Dejan Savić je tražio tajm-aut i tek nakon toga je Mandić pogodio prvi od pet šuteva do tog trenutka.

Dao je odmah još dva gola, a do kraja četvrtine Strahinja Rašović je u kontri pogodio za gol zaostatka – 10:9.

Viktor Rašović i Marko Žuvela su bili sigurni u svojim šutevima, ali se još jednom ispostavilo da je našu ekipu „ubio“ igrač manje.

Andrija Bašić je u poslednjoj sekundi napada kaznio popuštanje odbrane Srbije, „barakude“ su otišle na 13:10, a do kraja je ostalo još pet minuta.

Ni u tih pet minuta Srbija nije mogla do čuda, pa je do kraja mogla samo da ublaži poraz i oprosti se od takmičenja.

I na ovom velikom takmičenju podrška našoj podmlađenoj reprezentaciji je UNIQA – zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije.

Srbija – Hrvatska 12:14 (1:1, 3:4, 5:5, 3:4)

Srbija: Dobožanov, Mandić 4, Subotić, Ranđelović, Lazić 1, Vico 1, S. Rašović 1, Lukić, Jakšić 2, Radulović 1, Drašović, V. Rašović 2, Mitrović; Selektor: Dejan Savić.

Hrvatska: Bijač, Fatović 1, Krapić 1, Lazić 2, Bukić 1, Vukičević 1, Žuvela 2, Marinić Kragić 2, Vrlić 2, Bašić 1, Harkov 1, Popadić; Selektor: Ivica Tucak.

Srbija - Hrvatska 12:14