Kjelce je u derbiju drugog kola Lige šampiona za rukometaše savladao Vesprem sa 32:29 (17:12), a povratnik u reprezentaciju Srbije Petar Nenadić je imao veče za pamćenje sa postignutih deset golova.

Iskusni Nenadić ne samo da je postigao 10 golova, već je bio i izuzetno efikasan jer je to učinio iz 11 pokušaja. Ni u jednom trenutku nije odustajao, čak ni kada je išao na čitavu odbranu. Potez Srbina je tako završio i na društvenim mrežama.

„Kada mislite da ste ga zaustavili, niste. Petar Nenadić nastavlja da pritiska dok ne postigne gol za Vesprem“, stajalo je u objavi zvaničnog profila Lige šampiona.

Vesprem, vicešampion Mađarske, nije uspeo da preokrene nakon minusa od pet golova na poluvremenu (17:12) kao što su to izabranici Momira Ilića uradili u prethodnom kolu protiv Pari Sen Žermena.

Kjelce je vodio od prvog minuta, a blistao je Aleks Dujševajev koji je postigao sedam golova nakon što je propustio meč prvog kola. Istakao se i Mateuš Kornecki koji je sakupio 11 odbrana. Vladimir Cupara je sakupio tri odbrane za Vesprem.