Sjajna igra.

Sve utakmice Mundobasketa pratite u direktnim prenosima uz SBB na kanalima Sport kluba.

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država pobedili su selekciju Novog Zelanda rezultatom 99:72 (19:18, 26:18, 31:22, 23:14) u utakmici prvog kola grupe C Svetskog prvenstva.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Paolo Bančero sa 21 poenom i četiri skoka, dok je Entoni Edvards dodao 14 poena i sedam skokova.

U selekciji Novog Zelanda istakao se Ruben Te Rangi sa 15 poena i dva skoka.

Ekipa selektora Stiva Kera nije blistala na početku duela. Sredinom prve četvrtine imao je dvocifrenu prednost tim Novog Zelanda 14:4. Tek krajem druge četvrtine Amerikanci prave seriju 9:0 i time stiču znatniju prednost. U drugom poluvremenu američki košarkaši su zaigrali više u tranziciji i dodatno su pojačali odbranu, pa protivnik nije imao priliku da smanji prednost.

U prvoj utakmici u grupi Grčka je slavila protiv Jordana rezultatom 92:71. U drugom kolu sastaće se reprezentacije Grčke i SAD-a, odnosno Jordan i selekcija Novog Zelanda.