Crveno-beli doživeli debakl.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl na poslednjoj utakmici pred početak nove sezone, pošto je Olimpijakos savladao crveno-bele rezultatom 94:55.

Od samog početka bilo je jasno da Zvezdu ne očekuje lak zadatak, Olimpijakos je meč otvorio serijom od 11:0, a pre završetka prve deonice vodili su i +14 (24:10).

Tu prednost su tokom druge deonice povećali i na 47:30, ali je Zvezda uspela da se vrati i priđe na 47:37 pre završetka prvog poluvremena.

Iako su u trećoj dodatno prišli na 52:45, Olimpijakso je od tog momenta napravio ogronu seriju od 17-1 i rešio pitanje pobednika.

Na kraju, ogromnih 39 poena razlike došlo je kao posledica završnih deset minuta koje je Olimpijakos dobio 20:6.

Mnogo posla je pred Vladimirom Jovanovićem kako bi tim sa Malog Kalemegdana bio iole konkurentan za odbranu titule u ABA ligi…