Košarkaši Crvene zvezde su zabeležili i četvrtu pobedu u sezoni ABA lige, trijumfom nad Mega Sokerbetom rezultatom 76:73.

Crveno-beli su imali veliku prednost tokom prvog poluvremena, ali je domaća ekipa uspela da se vrati i preokrene rezultat.

Ipak, iskusnija ekipa Zvezde je uspela da se vrati u ritam i da na kraju ostvari pobedu.

Vredi istaći da je srpski predstavnik u Evroligi od polovine treće četvrtine bio lišen pomoći prvog trenera Saše Obradovića.

On je dobio dve tehničke, odnosno isključujuću grešku posle burnih protesta upućenih arbitrima.

Bez obzira na to, njegovi igrači su uspeli da uspostave kontrolu nad utakmicom, u momentima kada je Mega ozbiljno za pretila i do kraja meča nisu dozvolili poletnoj ekipi trenera Vladimira Jovanovića da napravi veliko iznenađenje.

Zvezda je briljantno otvorila duel, povela je sa 20:6, ali je Mega na krilima sjajnog Filipa Petruševa uspela da se vrati u meč i stigne do pristojnog zaostatka od šest poena posle prve četvrtine.

To je zapravo i bila ključna razlika koja je Zvezdi omogućila pobedu, s obzirom na to da su drugu i treću deonicu, sa ukupno četiri poena viška, dobili košarkaši domaćeg tima.

U poslednjoj deonici je takođe viđena rezultatska klackalica, a tačku na meč stavio je skokom u napadu i poenima na obruču Dejan Davidovac, u poslednjem minutu utakmice.

A upravo je skok u napadu bio veliko oružje Mege tokom celog meča, njeni igrači su pokupili čak devet lopti pod obručem rivala i imali nadmoć u reketu gotovo sve vreme.

U tom segmentu su se istakli Petrušev sa četiri i Marko Simonović sa tri uhvaćene lopte, ali je sve to palo u vodu u poslednjem minutu kada Jovanovićev tim nije uspeo da zagradi reket.

Petrušev je bio sjajan sa 22 poena i 11 skokova, Simonović je pre dobijanja petog faula imao 16 poena i 8 skokova, a dvocifreni učinak je upisao i Luka Cerovina sa 11 poena.

Vredi istaći da je Milenko Tepić bio na korak od tripl-dabl učinka sa 8 poena, 8 asistecnija i 9 skokova za nešto više od 35 minuta provedenih na parketu.

Sa druge strane, Zvezdu su do pobede vodili Džordan Lojd sa 19 poena i Marko Jagodić Kuridža sa 13, dok je 11 upisao Kori Volden.

Zapažene učinke su imali Lengston Hol i Emanuel Teri sa po 9 poena, a Davidovac je duel okončao sa 6 poena.

Tok meča ste mogli da pratite na našem sajtu:

ABA liga, 4. kolo:

Mega Sokerbet – Crvena zvezda 73:74 (18:24, 17:16. 18:15, 20:21)

hala: „Ranko Žeravica“

mesto: Beograd

sudije: Ilija Belošević, Marko Juras, Krunoslav Peić

40′ Kraj! Pobeda Zvezde!

Crveno-beli nisu dozvolili iznenađenje i ostaju neporaženi.

Megu su savladali rezultatom 76:74.

40′ Trojka Miškovića!

Na šest sekundi do kraja krilo Mege je ubacilo trojku za 74:73.

40′ Loš napad Mege, Zvezda pred pobedom!

Mega je propustila napad, Lazić je na drugoj strani promašio trojku, ali je Davidovac doleteo i iz ofanzivnog skoka ubacio poene za 74:70 na desetak sekundi do kraja.

40′ Peti faul Smita, bacanja za Hola!

Trener Mege Jovanović nije mogao da veruje… Hol je ubacio oba, Zvezda vodi 72:70 na 50 sekundi do kraja.

39′ Kuridža pa Petrušev!

I dalje je nerešeno… 70:70.

38′ Sve se dešava!

Skuči Smit je ubacio trojku, ali je na drugoj strani Teri pogodio za dva i iznudio peti faul Simonovića.

Nerešeno je – 68:68.

36′ Cerovina!

Sjajna trojka beka Mege za 65:63!

35′ Lojd se vratio i pogodio

Najbolji poenter Zvezde je stegao zube i ponovo se našao na terenu.

Već u prvom napadu je pogodio za 61:60.

33′ Tepić!

Trojka iz okreta za 58:55 za Megu!

30′ Kraj treće četvrtine

Mega je jurila, jurila i na kraju stigla Zvezdu koja je ostala bez trenera Obradovića, a možda i Lojda.

Zvezda vodi 55:53 pred poslednju deonicu.

30′ Prilikom šuta za tri poena u sledećem napadu Lojd je doskočio na zglob Kazelona kome je dosuđen namerni prekršaj, pa je bek Zvezde imao slobodna bacanja.

Tri slobodna bacanja je ubacio Volden – Zvezda vodi 55:53.

29′ Vodi Mega!

Trojka Kazelona posle dodavanja Tepića – Mega vodi 53:52!

28′ Izjednačenje!

Konačno je Mega uspela da izjednači, Tepić je asistirao Petruševu za 50:50 posle serije od 7:0, pošto Zvezda skoro tri minuta nije postigla koš!

27′ Mega na dva poena zaostatka!

Zvezda je propustila nekoliko napada, u jednom od njih je Branko Lazić čak pokušao da napadne kroz sredinu, ali nije uspeo, posle čega je Cerovina otvorio kontranapad i pogodio za 50:48.

26′ Mega i dalje vreba…

Zvezda vodi, čuva prednost, ali domaća ekipa stalno diše za vratom.

Posle poena Petruševa razlika je opet pet poena – 50:45 za Zvezdu.

23′ Isključen je Obradović!

Trener Zvezde je burno protestovao, dobio je tehničku, a potom i isključujuću grešku!

Zvezda vodi 43:39.

20′ Kraj poluvremena, Zvezda vodi

Crveno-beli igrali u ritmu toplo-hladno, pravili su razliku, ali i dozvoljavali rivalu da se vrati, kao i u prvoj deonici.

Na kraju je Tepić sa pet vezanih poena postavio rezultat od 40:35 za Zvezdu posle 20 minuta igre.

19′ Volden trojkom za +10

Zvezda je odbila nalet Mege i vratila se na 30:20.

16′ Haotično na terenu, Mega se vraća

Zvezda pravi nepotrebne faulove, Mega to koristi i vraća se na prihvatljiv zaostatak.

Gosti imaju prednost 34:28.

12′ Zvezda vraća prednost

Trojkom Lojda crveno-beli su ponovo stekli dvocifrenu razliku – 30:18.

10′ Kraj prve četvrtine

Zvezda je imala veliku prednost, ali je Mega uspela da se vrati i da smanji zaostatak do kraja uvodne deonice.

Gost vodi sa 24:18 posle deset minuta igre.

8′ Mega u seriji!

Deset uzastopnih poena za domaću ekipu – Zvezda vodi 22:17.

6′ Zvezda briljira!

Ni tajm-aut nije urodio plodom, Zvezda vodi 20:6!

5′ Zvezda se razletela

Posle nepunih pet minuta igre u prvoj četvrtini Zvezda je stekla prednost od 15:6.

Na startu su odlični bili gotovo svi igrači Zvezde, Marko Jagodić Kuridža je ubacio pet poena, Ognjen Dobrić i Lengston Hol po tri, a Džordan Lojd i Emanuel Teri su ubacili po dva.

Na drugoj strani su se u strelce upisali samo Luka Cerovina (4 poena) i Filip Petrušev (2 poena).

11.40 Pobeda vodi na vrh

U dosadašnjem toku sezone bez poraza su još Cedevita Olimpija, koja se sastaje sa Partizanom od 19.00, te Budućnost koja dočekuje FMP od 17.00.