Košarkaši Zenita savladali su Barselonu u prvom meču četvrtfinalne serije Evrolige rezultatom 76:74, dok je CSKA u Moskvi bio ubedljiv protiv Fenerbahčea, 92:76.

Meč između CSKA i Fenerbahčea započeo je ujednačeno, a ekipa Igora Kokoškova je imala prednost sve do rezultata 23:20, kada su igrači iz Moskve napravili seriju 8-0 i preokrenuli na 28:23 za 1:14.

Od tog rezultata ubrzo su stigli do 40:27, ali je Fener uspeo da se vrati na krilima Danila Bartela i Nanda de Koloa, pa je u završnici druge četvrtine u jednom trenutku bilo 45:42, ali je CSKA uspeo da se odlepi ponovo sjajnom završnicom deonice i sa 53:44 ode na +9.

Sredinom treće deonice Fener je „preuzeo“ konce igre u svoje ruke, uz dve trojke Marka Gudurića i poene Lorenca Brauna i stigao do preokreta, 66:64.

Trojkom Semena Antonova na 9:44 pre kraja meča CSKA je poveo 67:66, potom još jednom trojkom istog košarkaša stigao do 75:70, čime je u suštini i započeo ključnu seriju.

Od 6:23 pre kraja, kada je Kajl O’Kvin pogodio za dva poena i smanjio pednost Moskovljana na 72:70, pa sve do dva poena Tornikea Šengelije na 1:03 pre kraja za CSKA, „armejci“ su ubacili 20 a ekipa Igora Kokoškova samo šest poena.

Danijel Heket i Vil Klajburn su predvodili CSKA sa po 20 poena, Johanes Vojtman je dodao 12. Sa druge strane, De Kolo je ubacio 27, dok su dvocifreni bili Braun sa 12, te Kajl O’Kvin i Gudurić sa po 11 poena.

Na kraju, 16 razlike za CSKA i 1-0 u seriji.

U drugom meču večeri, Zenit je napravio veiko iznenađenje, mada je malo nedostajalo da ispusti dobijenu utakmicu. Nakon što je u prvoj četvrtini rezultat bio nerešen, u drugoj je Zenit zaigrao fantastično u napadu, ubacio 27 poena, uz 13 primljenih, i sa +14 ušao u drugo poluvreme.

Da Barselonu ne bi trebalo opisati pokazala je treća četvrtina, pošto su Katalonci uzvratili dobivši je 20:13 i smanjili na 61:54 pred početak završnih 10 minuta, da bi na krilima Brendona Dejvisa stigli i do prednosti, 72:71, i to nakon što je Kevin Pengos postigao tri poena sa devet metara pri rezultatu 68:68.

Ipak, kada se činilo da će Barsa usepti da preokrene loptu je dobio Kej Si Rivers, pogodio za tri poena (74:72), sa druge strane je zakucao Dejvis, da bi „tačku na i“ stavio Pengos sjanim prodorom i pogotkom za 76:74 za veliku pobedu nad svojim bivšim timom, a igrači Barse su se u poslednjem napadu spetljali, Kori Higins je promašio iznuđenu trojku, a Tarik Blek osigurao skok u napadu vredan pobede svog tima.

Dejvis je bio odličan sa 18 poena, Higins je dodao 15 a Kajk Kjurik 12 kod poražene ekipe, dok su pobedničku ekipu predvodili nesuđeni plejmejker Crvene zvezde Kevin Pengos sa 19, odnosno bivši bek crveno-belih Kej Si Rivers sa 11 poena.