Košarkaši Partizana poraženi su od Mege u odloženom meču 13. kola ABA lige, a sve je na kraju stalo u jedan potez.

Samson Ružencev je tokom čitavog meča igrao maestralno u Megi, Kevin Panter mu je parirao u Partizanu, ali je prelomio Denis Skuči Smit.

On je postigao pobedonosni koš na šest sekundi pre kraja veoma uzbudljivog meča u kom je Mega slavila 93:90 na gostujućem parketu dvorane „Aleksandar Nikolić“.

Partizan je za dva minuta nadoknadio devet poena zaostatka, zatim je imao i šansu da povede slobodnim bacanjima Matijasa Lesora, ali se u poslednjih pola minuta ušlo nerešenim rezultatom.

Smailagić je napravio faul u napadu posle ukradene lopte, Skuči Smit je uzeo loptu u poslednjem napadu Mege i hteo je da rešava solo akcijom.

Krenuo je da dribla u „mismeču“ sa Lesorom, izbacio je visokog igrača Partizana iz ravnoteže i onda lagano završio napad.

Namestio se spolja, podigao na šut, pogodio i naneo Partizanu tek treći poraz ove sezone u regionalnom takmičenju.

BONUS VIDEO: Dejan Radonjić o ideji Željka Obradovića za menjanje evropske košarke