Aleksej Pokuševski
Aleksej Pokuševski; Foto: Tanjug/AP Photo/Kyle Phillips

Fantastična igra srpskog krilni centra.

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera su kao gosti pobedili Njujork Nikse rezultatom 145:135 u „Medison skver gardenu“, najpoznatijoj hali na svetu.

Sjajnu partiju pružio je i srpski košarkaš Aleksej Pokuševski, koji je za 18 minuta na terenu ubacio 12 poena uz tri asistencije.

Šutirao je 3/4 za dva i 2/4 za tri poena, dodao je dva skoka i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Delovalo je da će domaćini slaviti, pošto su posle prvih 12 minuta vodili sa – 48:36.

Ipak, Oklahoma je već do poluvremena stigla do preokreta, a njih je predvodio Šej Gildžus-Aleksander – 79:73.

Pokuševski je ostao na klupi na startu treće četvrtine, iako je utakmicu započeo u prvoj petorci.

I bez njega, Oklahoma je nastavila da pogađa i do kraja treće četvrtine izabranici Majk Degnolta su došli do +19.

Niksi su pokušavali da izjednače do samog kraja, ipak, nisu uspeli da naprave preokret.

Najefikasniji u Oklahomi bio je Šej Gildžus-Aleksander sa 37 poena, pratio ga je Džoš Gidi sa 24 i Lugenc Dort sa takođe 24 poena.

U poraženom sastavu Kem Rediš imao je 26, Džulijus Rendl 25, a Imanuel Kvikli 24 poena.