Košarkaši Srbije sastali su se u Tbilisi areni sa Gruzijom u drugom kolu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je u prvoj utakmici pobedila Finsku, dok je Danska iznenadila Gruziju, a pobeda bi Srbiji značila lep skok.

Ka toj pobedi je srpski tim u napadu tokom prvog poluvremena poveo Vanja Marinković, dok je Filip Petrušev imao nekoliko poteza kojima je u odbrani „terorisao“ rivale.

Petrušev je meč otvorio trojkom, ali kad se šut u finišu prve četvrtine „ohladio“, udario je u odbrani dve uzastopne rampe Beki Bekauriju i Davitu Kakušadzeu.

Bekauri će ga „sanjati“ jer je Petrušev njemu u lice zalepio smeč poput odbojkaškog korektora Ivana Miljkovića. Srbija je nakon toga završila prvu četvrtinu s prednošću od devet poena.

Do poluvremena je imala i 13 poena viška, ali je dopustila nešto slabijom realizacijom u napadu da se Gruzija primakne na 38:31.

BONUS VIDEO: Sjajna akcija Petruševa i Mitrovića