Košarkaši Letonije pobedili su Grčku 80:60 u meču petog prozora kvalifikacija za Mundobasket.

Ovaj rezultat odgovara Srbiji, pošto su „orlovi“ pobedili Grčku u letošnjem prozoru, dok je Letonija već obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo.

Letonce je protiv drastično oslabljenih Grka predvodio Janis Strelnijeks sa 19 poena, dva skoka i tri asistencije.

Od starta meča je pokazao i Janis Tima da je raspoložen pa je ubacio 17 poena, dok je Dairis Bertans koji je u prvoj četvrtini predvodio svoj tim, završio utakmicu sa 15 poena.

Na drugoj strani su im parirali trećepozivci grčkog tima poput Nikolaosa Gkikasa i Konstantinosa Gontikasa sa po 11 poena.

Gontikas je imao i sedam skokova u timu Grčke koji je gubio od rane faze prve četvrtine kada je Letonija ubacila trojku i mini-serijom od 5:0 otvorila meč.

Grci su se do kraja prve deonice držali na -3, Letonci su na poluvreme otišli sa 36:28, da bi već do kraja treće deonice otišli na +18 posle čega je četvrta bila samo formalnost.

Letonija sada ima skor od šest pobeda i jednog poraza, dok je Grčka na skoru 4:3. Letonci su prvi, Grci još uvek drugi, a Srbija pokušava da se ubaci među tri najbolje ekipe u trci za Mundobasket.

BONUS VIDEO: Trener Olimpijakosa besneo na klupi nakon naleta Partizana