(AP Photo/Andy Clayton-King)

Još jedno ludo veče u NBA

U noći za nama odigrano je devet mečeva u NBA ligi, a na terenu nije bilo srpskih igrača.

Nikola Jović se sa Majamijem gostovao Atlanti i imao je razloga za slavlje, jer je njegov tim pobedio sa 106:98.

Mladi srpski igrač nije ulazio u igru, iako je u prethodnom periodu imao nekoliko dobrih partija, a pritom je bio u sastavu.

Atlanta je dvocifrenu prednost stekla u provm periodu, dok je na poluvremnu rezultat bio 60:61 u njenu korist.

Majami je odigrao efikasnu treću deonicu, zategao je i odbranu, pa je uspeo da stigne do preokreta. U poslednjih 12 minuta igralo se čvrsto, bilo je mnogo promašaja, pa je rezultat poslednjeg perioda bio 21:17 za Majami, koji je upisao 10. pobedu ove sezone.

Najbolji u redovima Hita bio je Bem Adebajo sa 32 poena i osam skokova, dok je Tajler Hiro imao tripl-dabl učinak sa po 11 poena i skokova, te 10 asistencija.

Kod Atlante se izdvojio Džon Kolins sa 23 poena i 14 skokova, dok je Tre Jang imao 22 poena i 14 asistencija.

Bogdan Bogdanović se još uvek nije vratio na parket, pošto se oporavlja od povrede i operacije kolena.

Što se ostalih utakmice tiče, aktuelni šampion Golden Stejt uspeo je da popravi očajan skor na gostovanjima (do ove utakmice 1-9) i slavi protiv Minesote sa 137:114. Ovo je bio treći uzastopni trijumf Golden Stejta, koji je imao mnogo problema u proteklom periodu.

Voriorsi su odigrali prvu četvrtinu za pamćenje, pošto su ubacili 47 poena i praktično stekli prednost koju su čuvali tokom ostatka meča.

Bekovski trio Kari-Tompson-Pul ubacio je zajedno 70 poena, odnosno 12 trojki. Najbolji od njih trojice bio je Kari sa 25 poena, 11 skokova i osam asistencija. Pored njih istakao se i Drejmond Grin sa 19 poena i 11 asistsencija.

U protivničkom taboru Entoni Edvards je imao 26 poena, dok je Karl Enotni Tauns imao 21 poen i po četiri skoka i asistencije.

Rezultate i najefikasnije igrače sa ostalih mečeva pogledajte ispod.