(AP Photo/Darron Cummings)

Još jedna partija za pamćenje

Košarkaši Denver Nagetsa upisali su četvrti vezani trijumf u NBA ligi, nakon što su sa 122:119 pobedili Indijana Pejserse na gostujućem terenu.

Denver je odlično otvorio utakmicu, poveo i napravio dvocifrenu razliku, ali se onda brzo istopila. Indijana je početkom drugog perioda preokrenula i na poluvremenu je imala +14.

Ono što je bio veliki problem za Nagetse je broj faulova Nikole Jokića, koji je prvo poluvreme završio sa četiri lične greške (na kraju imao pet).

Prednost domaćina je uglavnom rasla na startu trećeg perioda, ali je Denver uspeo da se vrati u utakmicu. Usledila je serija 10-2 izlaskom Jokića i Denver je opet bio na pristojnih -8. Ta prednost je dodatno smanjena poenima Bounsa Hajlanda, koji je serijom do 4-0 Nagetsima doneo zaostatak od svega šest poena pred poslednjih 12 minuta.

Jokić se na parket vratio na devet minuta do kraja meča, a Denver je nakon dugo vremena poveo nakon serije 8:0 – 106:105. Ključan momenat se dogodio pri rezultatu 117:117, kada je loptaa bila u Jokićevim rukama.

Srpski centar je bez problema pogodio poludistancu preko ruke, da bi posle toga i Džamal Marej bio precizan tri puta sa linije penala za pobedu Denvera.

Najbolji pojedinac u redovima Nagetsa bio je Jokić sa 24 poena, četiri skoka i šest asistencija, dok je Eron Gordon blistao sa 18 poena, 16 skokova i šest asistencija. Džamal Marej je imao 18 poena i osam skokova, dok je Majkl Porter ubacio 17 poena uz šest skokova.

Kod Inidjane se istakao Benedikt Maturin sa 30 poena, dok je Tajris Haliburton imao dabl-dabl sa 21 poenom i 11 asistencija.

Denver je sada treći na Zapadu sa skorom 8-3, dok je Indijana osma na Istoku sa skorom 5-6.