Potezi koji se pamte

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost u derbiju 6. kola ABA lige sa 95:86, a posebno su se istakli Nemanja Nedović i Miloš Teodosić.

Nedović je pri rezultatu 88:84 preuzeo odgovornost i na nešto više od minut do kraja meča pogodio trojku iz driblinga preko ruke.

Srpski bek je propustio nekoliko utakmica zbog povrede, koju je vukao još od gostovanja Virtusu u Bolonji, ali je protiv Budućnosti pokazao da se vratio u formu.

Ubacio je Nedović na kraju 16 poena, imao je i četiri asistencije i dva skoka, a u proteklih nekoliko utakmica njegov izostanak se i te kako osetio.

Jedan od poteza utakmice izveo je i Miloš Teodosić, koji je na kraju imao 10 poena i šest asistencija, od kojih je jedna bila posebno atraktivna. Nju je podelio u prvom poluvremenu, kada je izbacio pas krzo celu odbranu rivala za otvorenu trojku Jaga dos Santosa.