Bogdan "rešeta" i ne namerava da stane.

Košarkaši Atlanta Hoksa poraženi su u noći između petka i subote od Majami Hita sa 122:113 na gostovanju na Floridi.

Srpski bek iz Atlante je imao 23 poena, dva skoka i pet asistencija i bio je jedan od najboljih strelaca tima iz Džordžije, u kom su Trej Jang i Dižonte Marej imali 30, odnosno 24 poena.

Jang je imao i 13 asistencija, a Marej osam skokova i šest asistencija. Sadik Bej je još u dresu Hoksa imao 16 poena i deset skokova.

Kod pobednika se najviše istakao Tajler Hirou sa 30 poena i sedam skokova, a Dankan Robinson ga je pratio sa 27 poena.

Upravo je Robinson, baš kao i Bogdan iste večeri odigrao jednu od najboljih četvrtina karijere, jer je 21 od svojih 27 poena ubacio u četvrtoj deonici.

Time je izjednačio rekord poena za 12 minuta, dok je Bogdan u prvom poluvremenu održavao Atlantu i tada je ubacio 20 od 23 poena, a 17 je postigao samo u drugoj četvrtini. U tim momentima je Majami imao prednost od jednog, do dva poseda baš zahvaljujući Bogdanovim koševima, pa je poluvreme završeno sa 62:60 u korist ekipe sa Floride.

Majami je već u prvoj stvorio veliku razliku i otišao na 15:3 u startu, pa je završio uvodnih 12 minuta sa 33:26 jer se Atlanta malo konsolidovala i do velikog odmora prišla na dva poena minusa.

Nije Srbin blistao kao što ume u šutu za tri poena jer je pogodio tek trećinu od 18 upućenih šuteva, dok je njegov tim u trećoj deonici prokockao šansu da pobedi.

Majami je tada napravio seriju 11:0 i od 73:62 došao do egala, a onda preuzeo kontrolu meča u svoje ruke u poslednjih 12 minuta i bez Džimija Batlera.

Bogdan je inače na šest utakmica sa klupe uzastopno imao 20 i više poena, pa može da postane rekorder u NBA ako to uradi na naredna dva meča jer bi prestigao Tajlera Hiroua koji je u sedam mečeva uzastopno kao rezerva imao 20 i više poena.

Majami sada ima 17 pobeda i 12 poraza na šestom mestu tabele NBA lige u istočnoj konferenciji, dok je Atlanta na 11. mestu sa 12 pobeda i 16 poraza.