Košarkaši Partizana pobedili su Huventud 78:75 u zaostalom meču 6. kola Evrokupa.

Crno-beli su sjajnom igrom u drugoj i trećoj deonici stekli prednost od čak 14 poena, ali su neshvatljivim padom u završnici trijumf doveli u pitanje.

Ipak, pribranom igrom u poslednjem minutu izabranici Saša Filipovskog ostvarili su drugu pobedu u Evrokupu u samo dva dana i nastavili seriju pobeda pod komandom slovenačkog trenera.

Posebno raspoložen u redovima srpskog predstavnika bio je Nemanja Gordić sa 16 poena, dok je Miler-Mekintajer upisao tri manje.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Doson sa 19 poena,

Posle sedam susreta crno-beli imaju četiri pobede i tri poraza, dok je Huventudu ovo drugi izgubljeni duel nakon pet vezanih slavlja.

Beograđani su pobedom od tri poena razlike neutralisali septembarski poraz u Španiji kad je Huventud slavio 85:82.

Partizan – Huventud 78:75

Dvorana: Hala sportova „Ranko Žeravica“.

Partizan: Miler-Mekintajer, Zagorac, Pejdž, Dangubić, Gordić, S. Janković, Veličković, N. Janković, Tomas, Trifunović, Mozli.

Huventud: Doson, Lopez-Arostegi, Morgan, Brodzjanski, Kreg, Pardo, Ventura, Basas, Birgander, Para, Maronka.

Evrokup, grupa A

Burg – Uniks 74:86

Ostali rezultati

Andora – Antverpen 82:69

Kraj utakmice! Partizan – Huventud 78:75!

38′ Topi se prednost

Trojkom Morgana Huventud se potpuno vratio u igru – 74:72.

37′ Huventud na minus šest

Probudili su se gosti i prišli na šest poena zaostatka pred poslednja tri minuta utakmice – 72:66

32′ Trojka Grodića

Doson je otvorio poslednju deonicu sa pet poena, ali je Gordić uzvratio na najbolji način – pogotkom za tri poena – 66:55

Kraj treće četvrtine 63:49

Urodio je tajm-aut plodom te je Partizan u poslednja dva minuta treće deonice uvećao prednost i stigao do maksimalnih plus 14.

28′ Gosti ponovo u igri

Brodzjanski i doson su sa po dva poena smanjili zaostatak na šest poena što je primoralo Filipovskog da zatraži tajm-aut 51:45.

26′ Dangubić čuva plus deset

Ventura i Brodzjanski su upisali nove poene za Huventud, ali je Dangubić pogotkom van linije 6,75 održao deset poena prednosti za crno-bele – 51:41

24′ Zagorac za dvocifrenu prednost

Trojkom Radeta Zagorca crno-beli su se odvojili na plus deset – 46:36.

22′ Huventud trojkom otvara nastavak

Lopez-Arostegi je pogodio za tri poena, a već u narednom napadu Rašon Tomas je odgovorio pogodivši dva slobodna bacanja – 43:36

Kraj druge četvrtine – 41:33

Iskoristio je Partizan pad u igri gostiju i na krilima Milera-Mekintajera i Dangubića koji su postigli po osam poena stekao osetnu prednost pred veliki odmor.

17′ Brodzjanski drži huventud u igri

Odlično igra tim Saša Filipovskog, a Brodzjanski koji je upisao osam poena, trenutno je jedini koji sprečava domaćina da se odvoji na dvocifrenu razliku – 37:31.

14′ Beograđani održavaju vođstvo

Gordić i Trifunović su pogocima za dva drže rivala na pet poena zaostatka – 29:24.

12′ Serija i preokret crno-belih

Odlično je Partizan otvorio drugu deonicu i serijom od šest poena stigao do najveće prednosti na utakmici – 25:19.

Kraj prve četvrtine – 18:19

Nemanja Gordić je uz zvuk sirene pogodio polaganje pa crno-beli posle prve deonice zaostaju poen za rivalom.

8′ Poeni u serijama

Trojkom Lopeza-Arostegija i pogotkom sa linije penala Birgandera gosti su stigli do četiri poena prednosti koje su neutralisali Dangubić i Mozli – 14:14.

6′ Izjednačenje

Poenima Dangubića crno-beli su stigli do izjednačenja – 10:10.

4′ Odgovor Partizana

Dva loše organizovana napada rivala Partizan je kaznio pogocima Miler-Mekintajera i Zagorca – 6:7.

2′ Raspucani gosti na startu

Huventud je trojkom Dosona stekao prednost koju je u narednom napadu uvećao Lopez-Arostegi. Dobar početak susreta za Špance – 2:7.

Utakmica je počela!

20.15 Filipovski: najvažnije povratiti energiju

Trener košarkaša Partizana Sašo Filipovski rekao je da je najvažnije da se njegova ekipa oporavi od duela sa Uniksom i koncentrisano odigra predstojeću utakmicu protiv Huventuda u Evrokupu.

“Najvažnije je da se maksimalno koncentrišemo na našu energiju i da je povratimo. Stručni štab radi na pripremi utakmice protiv Huventuda i prenećemo sve bitne informacije igračima. Znamo da ne možemo na treningu uraditi mnogo što se tiče narednog meča, ali važno je izvođenje našeg sistema odbrane i napada, a najvažniji će biti regeneracija i koncentracija”, rekao je Filipovski pred duel sa huventudom, a preneo je klupski sajt.