Košarkaši Denvera su doživeli težak poraz u prvoj utakmici polufinalne serije Zapadne konferencije protiv Los Anđeles Klipersa.

Tim trenera Majka Melouna nije ni fizički ni psihički bio spreman za ovaj duel i ubedljivo je izgubio rezultatom 120:97.

Nagetsi su bili konkurentni samo u prvoj četvrtini koja je završena nerešenim rezultatom (31:31).

U tom periodu je konce igre držao Nikola Jokić, delio je asistencije i upisao osam poena, uključujući i jedno zakucavanje, što nije svojstveno za njega.

Neophodnost izmena u drugoj deonici je izbacila na površinu osnovnu razliku između dve ekipe – dužu klupu.

Trener Klipersa Dok Rivers je na teren umesto startnog centra Ivice Zupca poslao Montrezla Herela koji je preokrenuo tok utakmice, najpre blokadom nad Majklom Porterom pri pokušaju zakucavanja, a potom i agresivnom igrom u napadu.

To je kao rezultat donelo tri faula za četiri minuta Jokićeve zamene, Majlsa Plamlija, posle čega Denver nije uspeo da uhvati priključak.

Vredi istaći da je veoma značajnu ulogu u timu Klipersa imao Pol Džordž, „srpski zet“, koji je dobio zadatak da bude primarni defanzivac na Džamalu Mareju.

Jedan od najboljih odbrambenih igrača lige je potpuno zaustavio plejmejkera Denvera, lopta nije kružila, niti je ekipa Nagetsa uspevala da pronađe put do koša.

Kada je uspeo da zatvori Mareja, Džordž se prebacio na čuvanje Jokića i u nekoliko navrata je uspevao da ga onemogući u kreiranju napada, što je dodatno usporilo igru Denvera.

Klipersi su u serijama pogađali, Nagetsi nisu mogli nikako da odrede od koga preti najveća opasnost pošto su redom poene postizali Patrik Beverli, Markus Moris, Kavaj Lenard…

Upravo je Lenard bio generator nedostižne razlike, a za nešto manje od 32 minuta provedena na parketu upisao je 29 poena.

Džordž je, uz odličnu defanzivnu rolu, u napadu doprineo sa 19 poena i 4 asistencije, uhvatio je i 7 lopti, ukrao dve, ali i izgubio pet.

Vodeći tandem Klipersa je veliku podršku imao u Morisu koji je imao sjajno šutersko veče i ubacio 7 od 10 šuteva, za ukupnih 18 poena.

Dvocifreni učinak je imao i Herel sa 15 poena, Lu Vilijams je meč završio sa 10 poena, dok je Beverli ostao na 8 uz 6 skokova.

Priliku da se dokaže imao je i treći centar Džamajkl Grin (7 poena, 7 skokova), a Ivica Zubac je za nešto više od 24 minuta ubacio 4 poena i uhvatio 7 lopti.

Uprkos činjenici da nije mogao da pronađe ritam, Jokić je bio najefikasniji u timu Denvera sa 15 poena i po tri skoka i asistencije.

Za razliku od prethodnih mečeva u seriji protiv Jute, zapaženu partiju je imao veteran Pol Milsap sa 13 poena i 9 skokova, a Monte Moris, Džamal Marej i Džeremi Grent su stali na po 12 poena.

Druga utakmica serije je na programu u noći između subote i nedelje, takođe od 03.00.

Tekstualni prenos meča mogli ste da pratite na našem sajtu:

Zapadna konferencija, polufinale

LA Klipers – Denver 120:97 (31:31, 38:20, 22:16, 29:30) (1-0 u seriji)

hala: Adventhelt arena (Orlando)

sudije: Zek Zarba, Erik Luis, Džejms Vilijams, Kurtis Bler

05.50 Hvala na pažnji!

Košarkaši Denvera nas nisu obradovali ovom partijom, ali je nova utakmica već iza ćoška.

Pratićemo i dalje nastupe Nagetsa i našeg Nikole Jokića!

48′ Kraj, debakl Denvera!

Konačan rezultat, 120:97.

46′ Rezervisti privode meč kraju

I tu su Klipersi u prednosti, vode 116:90.

41′ Jokića izgleda da više nećemo videti…

Čini se da je trener Meloun odustao i da će svog najboljeg igrača odmoriti.

Klipersi vode 102:78.

39′ Stotka!

Klipersi vode 100:74.

36′ Kraj treće četvrtine, Klipersi ubedljivo vode

Definitivno je da su igrači Nagetsa glavom i emocijama i dalje u sedmoj utakmici serije sa Jutom.

Posle tri deonice tim iz Los Anđelsa vodi sa 91:67.

35′ Tri poena za sedam minuta…

Denver ide ka debaklu, Klipersi vode 91:63, serijom 17:3.

34′ Klipersi imaju 27 poena viška

Moris, pa Lenard za seriju 15:2 – 89:62 za ekipu iz Los Anđelesa.

30′ „Upalio“ se i Lenard…

Posle tačno pola sata igre Klipersi imaju 21 poen prednosti i čini se da Denver nema način da uradi dve velike stvari – da zaustavi napade protivnika i kreira lake pozicije za šut.

Klipersi vode 83:62.

26′ Jokić opet, ali…

Opet je pogodio, da bi u sledećem napadu Džordž ubacio trojku njemu u lice.

Klipersi vode 74:58 posle trojke Milsapa.

25′ Promašaj pa koš Jokića

Prvi šut je promašio, drugi je pogodio.

I dalje velika prednost za Kliperse, 71:53.

04.26 Poluvreme, velika prednost za Kliperse

24′ Velika prednost za Los Anđeles…

Klipersi su stigli do 18 poena viška, Jokić je ubacio dva slobodna bacanja i smanjio na 67:51.

22′ Odoše Klipersi na +15

Denver nikako da sačuva obruč, 58:43 za Kliperse.

22′ Nestvarni Lenard…

Kako je tiho i neprimetno jedan od najboljih igrača lige ubacio 17 poena…

Klipersi vode 53:43.

21′ Marej!

Klipersi su poveli sa 11 poena razlike, ali je Marej uspeo da ubaci trojku, 51:43 za Kliperse.

20′ Jokić pogađa bacanja

Srbin je smanjio na 44:39, ali…

Klipersi su u seriji 10:2.

18′ Problem za Denver

Sedam poena prednosti za Kliperse, 44:37.

17′ Opet Herel…

Treći put je bio na liniji slobodnih bacanja, iznudio je tri faula Plamlija.

Klipersi vode 40:36.

15′ Kreg i Moris!

Seriju 5:0 zaustavio je Tori Kreg trojkom, a potom je pogodio i Moris za 36:36.

14′ Kakva blokada!

Montrenzl Herel je blokirao Majkla Portera na zakucavanju!

U nastavku je iznudio dva faula i doneo prednost Klipersima od 34:31.

03.53 Problem za Denver…

Klipersi su ubacili 18 poena iz reketa. Trener Meloun kaže da je neophodno zaštititi obruč.

03.51 Kraj prve četvrtine

12′ Jokić pogađa, pa zakucava!

Teško je bilo stići do mesta za šut, ali je Srbin „izmislio“ poene i izjednačio, što je učinio i u sledećem napadu zakucavanjem za 31:31!

Jokić ima 8 poena i po 2 asistencije, a najbolji u timu Nagetsa je Grent sa 11 poena.

11′ Hm…

Povezali su Klipersi poene i stigli na poen zaostatka.

Meloun je zatražio minut odmora.

Denver vodi 27:26.

Posle odmora – trojka Morisa…

10′ Grent!

Treća trojka krilnog centra Denvera!

Nagetsi vode 27:22!

8′ Jokić!

Od koša do koša, Zubac je bio nemoćan, briljantni potezi Jokića!

Denver vodi 24:20!

7′ Klackalica!

Za sedam minuta, deset promena vođstva!

6′ Jokić asistira!

Dve asistencije i dva poena za šest minuta igre, odličan ritam Jokića!

Denver vodi 17:16.

5′ Idu trojke!

Tri Klipersa, tri Denvera, Klipersi vode 13:12.

03.25 Konačno!

Počeo je duel Denvera i Klipersa, otvorio ga je Heris košem iz šuta, da bi potom Jokić bio precizan preko Ivice Zupca.

Denver vodi 4:0.

03.21 Nestvarno!

Toronto se izvukao iz mrtvih i trojkom u poslednjim desetinkama pobedio Boston sa 104:103 i smanjio u seriji na 2-1!

Kompetan izveštaj pročitajte u posebnoj vesti.

03.12 Nova petorka, Heris umesto Morisa

02.50 Sačekaćemo…

Izvesno je da će početak duela Nagetsa i Klipersa kasniti, Boston i Toronto vode veliku borbu u trećoj utakmici polufinala Istočne konferencije.

U toku je četvrta deonica, a ekipe se smenjuju u vođstvu.

Aktuelni šampioni, Reptorsi, moraju da pobede pošto gube 2-0 u seriji.

02.48 Dodeljena je još jedna nagrada

Plejmejker Memfisa Dža Morent proglašen je za najboljeg novajliju u sezoni.

Sasvim zaslužena nagrada za saigrača našeg Marka Gudurića.

Opširnije u posebnoj vesti.

02.45 „Jedan tim, jedno srce“

02.40 Nagetsi su spremni!

02.30 Dobrodošli!

Pratićemo uživo prvi meč polufinala plej-ofa Zapadne konferencije između LA Klipersa i Denvera, koji je do te pozicije stigao posle spektakularne serije sa Jutom i pogotka Nikole Jokića u poslednjem minutu sedme utakmice.