FMP Partizan

Košarkaši Partizana savldali su FMP u gostima u 3. kolu ABA lige (103:90) i tako stigli do prve pobede u prvenstvu.

Prvu četvrtinu obeležile su oscilacije crno-belih, ali je tim Vlada Šćepanovića već u drugoj deonici trasirao susret u željenom smeru.

U trećoj četvrtini Partizan je stigao do osetne prednosti koja se kretala i do plus 18. Poslednji trzaj domaćina predstavljala je serija kojom su prišli na minus sedam, ali je snove svojih saigrača srušio Čović prekršajem posle kojeg je zbog prigovora zaradio tehničku grešku, a potom i isključenje.

„Panterima“ nije pomogla ni sjajna partija Nenadića koji je upisao čak 26 poena, tri više od najefikasnijeg igrača Partizana Miler-Mekintajera.

Posle tri kola Partizan i FMP imaju po jednu pobedu i dva poraza.

FMP – Partizan 90:103

KRAJ UTAKMICE!

37′ Ne predaje se FMP koji je serijom grešaka rivala stigao na minus sedam. Filip Čović je zbog prigovora posle faula zaradio tehničku grešku, a potom i isključenje – 87:94.

33′ Odlična igra crno-belih se nastavlja i u poslednjoj četvrtini. Dve trojke Kodija Milera-Mekintajera donele su Partizanu plus 15 –  70:85

Počela je četvrta četvrtina

Kraj treće četvrtine

Rutinski Partizan grabi ka prvoj pobedi u ABA ligi. Deset minuta kre kraja crno-beli imaju 11 poena vođstva – 66:77.

23′ Dvocifrena prednost Partizana, prvi put na susretu. Crno-beli su sjajnom igrom stigli do vođstva od 11 poena – 49:60.

Počela je treća četvrtina

Kraj druge četvrtine

Partizan je stao na noge u završnici druge deonice i na odmor otišao uz četiri poena prednosti – 44:48.

15′ Utisak je da su crno-beli konačno uspostavili korak i nametnuli svoj ritam – 36:40.

12′ Partizan je serijom 5:0 preokrenuo rezultat, ali je Nenadić trojkom doneo izjednačenje – 26:26

Počela je druga četvrtina

Kraj prve četvetine 23:21

9′ FMP Trojkom Čovića održava prednost, pa je minut pre kraja prve deonice rezultat 22:18.

5′ Usledio je preokret domaćina koji je preko Ulubaja uz seriju 13:2 primorao Šćepanovića da zatraži tajm-aut pri rezultatu 17:12.

1′ FMP je otvorio susret pogotkom Đorđevića, a odgovorio je Partizan trojkom Miler-Mekintajera. Rivali su u susret ušli otvorenih gardova, a trenutno se bolje snalazi Partizan koji je na krilima Veličkovića stigao do plua šest (4:10).