Košarkaši Denvera su pobedili Jutu u petoj utakmici prve runde plej-of serije rezultatom 117:107 i izbegli ispadanje iz takmičenja!

Spektakularna utakmica je odigrana u Orlandu, Nagetsi nisu smeli da dozvole poraz jer bi to značilo kraj serije i sezone za njih.

Do pobede u najvažnijoj utakmici sezone Nagetse su vodili Džamal Marej i Nikola Jokić, najbolji igrači tima koji su zajedno ubacili 73 poena.

Jokić je sve započeo, sa 21 poenom u prvoj četvrtini, posle čega je izgubio ritam, pa se činilo da će Denver ponovo doživeti poraz.

Ipak, kada je bilo najpotrebnije probudio se Marej i posle tihog prvog poluvremena u kom je upisao devet poena, u naredne dve četvrtine je ubacio 33 poena i stigao do ukupnog rezultata od 42 poena, uz devet skokova i osam asistencija, bez izgubljene lopte.

Jokić je meč završio sa 31 poenom, šest uhvaćenih lopti i četiri dodavanja. Vredi napomenuti da je on ubacio i sedam trojki.

Reprezentativac Srbije je imao blistavi početak meča, pogodio je svih osam šuteva, od čega pet trojki, uključujući i koš iz koraka sa gotovo devet metara u poslednjim sekundama uvodnog perioda.

Odmor u drugoj četvrtini mu nije prijao, Juta je iskoristila momenat i anulirala minimalni zaostatak iz premijernog kvartala, te na odmor otišla sa devet poena viška.

Nagetsima je očajnički bio potreban raspoloženi igrač i u drugom poluvremenu se on pojavio u liku Mareja.

Plejmejker Denvera je najavio da ima u sebi dovoljno samopouzdanja da preuzme stvari u svoje ruke, pa je započeo praktično simultanku.

Nizao je Marej poene, Jokić je uspevao s vremena na vreme da mu pruži podršku, blokadom nad Rudijem Goberom je sprečio Jutu da pokrene novu seriju, te u poslednjem minutu trojkom iz ugla stavio tačku na meč.

Uz Jokića i Mareja se istakao i Majkl Porter sa 15 poena, ali je u finišu napravio dve velike greške koje srećom nisu koštale ekipu.

Dvocifreni učinak imao je još samo Džeremi Grent kome idu zasluge za protagonizam u momentima kada se lomila utakmica.

Vredi istaći i da su Marej, Jokić i Grent na terenu proveli više od 40 minuta, a srpski centar najviše od svih aktera, nešto manje od 43 minuta.

U taboru Jute najefikasniji je bio Donovan Mičel sa 30 poena, Džeremi Klarkson je sa klupe ubacio 17, dok je Majkl Konli upisao istovetan poenterski učinak.

Džo Ingls je meč završio sa 13, Gobera su Nagetsi odlično čuvali i dozvolili mu svega 11 poena uz 12 skokova za 42 minuta na parketu.

Šesti meč serije između je na programu već u četvrtak od 22.00.

Tok meča ste mogli da pratite uživo na našem sajtu:

NBA, plej-of, 1. runda

Denver – Juta 117:107 (33:32, 21:31, 28:23, 35:21) (2-3 u seriji)

hala: HP Fild haus (Orlando)

sudije: Skot Foster, Toni Braun, Džejms Vilijams, Mark Ejoti

03.15 Pobeda Denvera!

Nagetsi su uspeli da prežive i produže seriju u kojoj sada Juta vodi sa 3-2!

48′ Sjajno!

Nameran faul je dosuđen Juti, Grent je ubacio dva slobodna bacanja, potom još dva za konačnih 117:107!

48′ TROJKA MIČELA!

Iz tajm-auta, bez driblinga, Mičel je košem o tablu na 17 sekundi do kraja smanjio na 113:107!

48′ TROJKA JOKIĆA!

Trojka iz ugla na 22 sekunde do kraja! Denver vodi 113:104!

48′ Greške, greške!

Dve loše odluke Portera, Denver vodi 110:104 u poslednjem minutu!

47′ Marej!

Dve duge dvojke! 110:101 za Denver! Serija 14:3 za četiri minuta!

46′ Vraća se!

Lopta koju je Marej ispalio za tri poena je igrala po obruču i na kraju se „udavila“ – 106:101!

45′ Marej!

Dodavanje, rampa, sekunde do kraja, šut van balansa – Marej pogađa za 103:101!

44′ Moglo je…

Grent je promašio trojku, potom je dosuđen faul nad Goberom koji je izjednačio – 101:101.

41′ Stotke!

Trojka Džeremija Grenta za 101:100!

Denver vodi!

40′ Jokić pa Mičel!

Duga dvojka pa brutalno zakucavanje – 96:96!

38′ Denver vodi!

Porter je ubacio dvojku za seriju od 15:2 i doneo vođstvo Denveru, da bi potom bio precizan i Marej za vođstvo od 90:88!

37′ Trojka Jokića!

Poen zaostatka – 86:85!

02.38 Počinje četvrta četvrtina!

Trenutak istine za Denver. Četiri poena zaostatka i još 12 minuta trke za opstanak.

36′ Denver je u igri!

Iako je imao 15 poena zaostatka na krilima Mareja Denver je smanjio na 86:82 pred poslednju četvrtinu!

35′ Blokada!

Jokić je na obruču izblokirao Gobera i sačuvao rezultat, a potom je Marej smanjio na 84:82!

31′ Marej!

Devetim poenom u četvrtini plejmejker Denvera je vratio razliku na jednocifrenu, ali je potom Nijang vratio, da bi Marej ponovo potom dvaput bio precizan za 84:76.

28′ Jokić van ritma…

Nije uspeo srpski centar da ubaci trojku i smanji razliku, a potom je i faulirao Konlija.

27′ Marej se budi!

Plejmejker Denvera je upisao četiri poena u nizu i smanjio na 74:65.

25′ Juta na +15!

Kao od šale… Nekoliko promašenih napada, loših poteza Denvera i Juta sve kažnjava – 71:56.

02.05 Počelo je drugo poluvreme!

Moraće Denver da „zategne“ odbranu, ali i da pronađe nova rešenja u napadu, inače…

01.48 Kraj poluvremena!

Slobodnim bacanjima u poslednjim sekundama Marej je stavio tačku na prvu četvrtinu. Denver gubi, uprkos sjajnoj partiji Jokića (23 poena za 19 minuta), rezultatom 63:54.

24′ Jokić!

Prve poene u drugoj četvrtini je postigao u poslednjem minutu, šutem sa jedne noge preko Rudija Gobera za 61:52.

23‘ Juta na +11!

Niz grešaka Denvera, niz lakih poena za Jutu – 61:50.

19′ Stiže podrška, ali…

Za 11 minuta 11 poena Majkla Portera. Problem je bio koš uz faul Donovana Mičela – Juta vodi 54:46.

18′ Dva promašaja Jokića…

Vratio se na teren Nikola posle odmora i promašio šut, potom i drugi, a za to vreme je Džordan Klarkson ušao u seriju i doneo prednost Juti od 51:43.

15′ Denver gubi konce bez Jokića

Srpski centar je morao na odmor posle sjajne prve četvrtine. Juta je iskoristila priliku i povela sa 43:39.

01.20 Uživajte!

01.19 Nestvarno!

12′ BOMBA!

Trojka Jokića u poslednjoj sekundi četvrtine, iz koraka sa osam metara!

Ubacio je 21 poen za prvu četvrtinu!

Bez promašaja!

Denver vodi – 33:32!

12′ Opet asistencija Jokića i trojka Mareja!

Konačno se upisao plejmejker Denvera – 30:29 za Nagetse.

9′ Kakva asistencija i kakva trojka!

Briljantno dodavanje „u prostor“ Jokića za prve poene Torija Krega i izjednačenje – 24:24, a potom je ubacio i novu trojku za 27:26!

01.09 Jokić!

8′ Serija 5:0, ali i pogodak Portera

Faul Jokića nad Goberom, razgovor sa sudijama i pet uzastopnih poena Jute koja je povela, ali je razliku trojkom smanjio Majkl Porter – 24:22.

7′ Jokić posle tajm-auta – 13 poena!

Srbin je pogodio lake poene posle minuta odmora, potom ubacio trojku, zatim ubacio flouter, zatim i još dve trojke za 19:19.

4′ Festival trojki!

Velikih plus 10 za Jutu posle serije pogođenih šuteva za tri poena – 16:6.

2′ – Jokić kao Novicki

Jedna izgubljena, pa zamalo i druga, ali je Jokić uspeo da postigne poene preko Rudija Gobera, šutem u padu sa krilne pozicije.

Rezultat je 7:4 za Jutu. Važnije od toga, plejmejker Jute Majkl Konli ima već dva faula.

00.51 Počeo je meč!

Sa dvadesetak minuta zakašnjenja, standardno za NBA ligu, počela je utakmica i to prvim napadom Denvera koji je Džamal Marej potrošio na promašaj u šutu za tri poena.

00.47 Juta je spremna

00.42 Meloun ne menja petorku – dva plejmejkera, dva krilna centra i Jokić

00.34 Dok čekamo početak, jedna nagrada je dodeljena!

Janis Adetokumbo, košarkaš Milvokija, dobiće priznanje za najboljeg odbrambenog igrača NBA lige.

Opširnije u posebnoj vesti.

00.20 Na protekloj utakmici je ubacio 50…

00.12 Poruka trenera Melouna

00.05 Jokić – akreditacija, maska i papuče

00.00 Dobrodošli!

Pratićemo petu utakmicu serije između Denvera i Jute, u kojoj Nagetsi moraju da pobede da bi produžili sezonu.