Crvena zvezda je u okviru 22. kola Evrolige poražena posle velike drame od Asvela na gostovanju rezultatom 69:67.

Vodila je Zvezda tokom utakmice i sa 14 poena razlike, a na kraju imala i šut za pobedu, ali je Dobrić promašio trojku u dramtaičnom finišu.

Dobrić je igrao sjajan meč i ubacio 20 poena, ali je na kraju bio tragičar. Dvocifren je bio i Aron Vajt sa 12, dok su kod Asvela listu strelaca predvodili Džons i Lakomb sa po 17 poena.

Od samog početka meča se videlo da će se voditi velika borba za svaku loptu i za svaki poen. U prva tri minuta smo vdieli po jedan koš na obe strane, ali je Crvena zvezda polako počela da nalazi ritam u napdu.

Svi na terenu su polako počeli da postižu poene, a odbrana je nastavila da pravi probleme Asvelu.

Uskoro je tim Dejana Radonjića stvorio prednost koja je do kraja prve deonice došla do plusa od šest poena.

U drugoj četvrtini je Zvezda bila još bolja. Dobra igra i sjajna defanziva su korak po korak donosili sve veću razliku.

Odličan je bio Vajt, a solidno su pratili i ostali. Došla je Zvezda do 13 razlike, ali je loša igra u napadu u u završnici prvog poluvremena koštala više od 10 poena prednosti jer crveno-beli skoro tri minuta nisu postigli koš.

Srećom, greške Asvela i dobra odbrana sprečili su povratak Francuza.

Aron Vajt,Foto: ABA/Crvena zvezda/Djordje Kostic

U nastavku smo gledali drugačiju sliku.

Asvel je uspeo da nađe način da poentira. Ubrzali su Francuzi igru i koristili loš napad Zvezde da trče kontranapade.

Crveno-beli su se mučili i malo po malo je razlika počela da pada, da bi do kraja treće četvrtine smanjena na samo poen prednosti.

U poslednjoj deonici smo videli veliku dramu.

A svel je uspeo da napravi preokret i povede, ali se Crvena zvezda nije predavala. Uspeli su u jednom trenutku da ponovodođu do pet poena prednosti i činilo se da bi mogli izabranici Dejana Radonjića da prelome meč i izbegnu dramu. ali se to nije desilo.

Džons je eskplodirao, pogodio nekoliko poena i doneo novi preokret.

Crveno-beli su ušli u poslednji napad sa dva poena zaostatka. Imali su 26 sekundi, a u poslednjim trenucima je Dobrić pokušao preko ruke za tri iz teške pozicije i to je bio kraj.

Zvezda sada ima skor od sedam pobeda i 12 poraza.

Dvorana: „Astrobal“, Sudije: Luiđi Lamonika, Emilio Peres, Vasiliki Caruča

Asvel: Džons 17 , Kaudi 2, Lakomb 17, Dio 3, Najt 4, Risašer, Gist 9, Fol 4, Osetkovski 7, Strazel 5, Antetokumpo 1.

Crvena zvezda: Volters 4, Davidovac 2, Mitrović 9, Lazić 2, Kalinić 9, Dobrić 20, Holins 5, Ivanović. Marković 2, Vajt 12, Kuzmić 2, Cirbes.

Sve detalje pratite uživo na blogu Nova.rs.

KRAAAJ Dobrić promašio šut za pobedu 69:67

Imala je Zvezda u poslednjem napadu šansu da dođe do trijumfa, ali je Dobrić iz teške pozicije promašio šut za tri poena.

39′ Katastrofa, faul u napadu Vajta – 66:65

Dvoumio se Vajt da li dašutira za tri, ali je odustao i posle finte je krenuo ka košu i napravio faul, pa je Radonjić morao da traži tajm-aut,

38′ Kakva drama, novi preokret Asvela – 66:65

Ponovo su crveno-beli ispustili lepu prednost. Asvel se ne predaje i pravi preokret i pono dolazi do poena prednosti pto je iznerviralo Radonjića koji je zatražio tajm-aut. To je urodilo plodom pošto je Dobrič pogodio sa bacanja, ali je Džons odmah uzvratio.

36′ Idemo Zvezdo – 58:63

Stisla je Zvezda odbranu, ponovo su zaigrali hrabro u napadui ponovo su crveno-beli uspeli da se odlepe. Kalini je pravi vođa na terenu.

34′ Dooobrić! Bravo majstore – 54:56

Bravo Ognjene. Ponovo pogaša kad je najpotrebnije. Zvezda opet vodi.

33′ Ne, ponovo Asvel vodi – 54:53

Neverovatno, taman kad se ičini da je Zvezda preokrenula i našla rešenje, Franvuzi odmah uzvrate i ponovo povedu. Velika nas borba čeka do kraja.

32′ Bravo, sjajni potezi Dobrića – 51:53

Uspela je Zvezda da vrati prednost i povede na početku četvrte deonice, ali se i Asvel ne predaje. Očekuje nas neizvesna završnica.

30′ Ludnica u završnici treće – 49:48

Gist je pogodio težak šut za dva poena i preokret, ali je Dobrić odmah trojkom odgovorio. Usledio je koš Kaudija za izjednačenje i novi poeni Mitrovića. Međutim, Džons trojkom donosi novi preokret, a u poslednjih pet sekundi Dobrić nije pogodio trojku.

28′ Opet Asvel zadaje udarac – 42:43

Taman se Zvezda konsolidovala kada je usledila nova serija Asvela koji sa pet poena dolazi samo na minus jedan. Da je Gist pogodio oba bacanja, rezultat bi bio izjednačen.

26′ Bravo, bravo – Zvezda odbila nalet i ponovo se odlepila – 37:43

Uspeo je Radonjić da smiri tajm-autom svoje igrače i odmah je Lazić poentirao, a zatim su crveno-beli u još dva napada pogodili koš uz dobru dobranu, pa su se opet malo odlepili.

24′ Nije dobro, Francuzi se razigrali – 35:37

Užasno igra Zvezda u drugom poluvremenu. Asvel je iskoristio greške i dobar skok i postigao još četiri poena i skoro se vratio u egal. Biće velik borbe do kraja.

23′ Sve lošija Zvezda, Asvel na ivici preokreta 31:37

Pogodio je Holins, ali mnogo problema u napadu Zvezde. Srećom, Asvel je posle doborog početka ubacio tek dva poena pa nije bilo potpunog povrtak.a

21′ Loš početak Zvezde – 29:35

Loše je tim Radonjića počeo drugo poluvreme. Asvel je došao do lakih četiri poena i najavio dramatičan nastacka.

20′ Zvezda ne može da pogodi koš, ali odbrana sve vadi – 25:35

Očajan završetak prve deonice crveno-belih sa mnogo grešaka u napadu. Asvel je to uspeo sam delimično da iskoristi sa linije slobodnih bacanja, ali srećom nedovoljno.

18′ Konfuzija na terenu, Zvezda propupta šanse – 23:35

Opet je upala u probleme u napadu ekipa Dejana Radonjića., ali odbrana radi veliki posao. Samo je Vajt rspoložen.

17′ Ponovo se iznervirao Radonjić – 22:33

Isplatio se tajm-aut. Prvo je Vajt pogodio sa bacanja, pa posle dobre odbrane je usledila trojka Dobrića. Šteta je što je Zvezda propustila priliku za 15 razlike, pa je Asvel smanjo  i iznervirao Radonjića.

15′ Serija Asvela, Radonjić odmah reagovao – 20:29

Popustila je malo Zvezda i Asvel je to odmah iskoristio za četiri vezana poena, pa je Radonjić morao da traži tajm-aut.

14′ Prelepa akcija za Kalinića – 14:27

Vezao je Asvel tri poena i na kratko pripretio, ali je posle prelepe akcije ponetirao Kalinić pa je Parker zatražio tajm-aut.

13′ Moćna Zvezda demolira Asvel -11:25

Asvel je tri minuta bez poena protiv granitne odbrane Zvezde. Sa druge strane pogađaju Mitrović i Marković koji je prelepim driblingom pogodio za dva.

11′ Kakva igra Zvezde, uništava Asvel – 11:21

va bacanaj Ivanovića i poeni Kalinića uz granitnu odbranu su po prvi put doneli dvocifrenu razliku za srpski tim.

10′ Šteta, moglo je i ubedljivije – 11:17

Pogodio je konačno Asvel, a onda je Ivanović promašio dva bacanja. Francuzi to nisu iskoristili, pa je Dobrić lepim prodorom sve popravio.

8′ Ma tako je, sjajni potezi Vajta – 7:15

Zvezda igra fenomenalnu odbranu. To je iskoristio Vajt i pogodio trojku za velikih osam razlike.

7′ Raste prednost Zvede – 7:12

Uspeo je Lakomb posle ofanzivnog skoka da konačno nešto ubaci za Asvel, ali Zvezda igra sve bolje pa je Holins trojkom podigao prednost. Posle dobre odbrane, Zvezda je promaila šut za tri poena, ali se Mitrović izborio za novi napad i sa linije bacanja dodatno uvećao prednost.

5′ Zvezda sve bolja, krenula serija poena – 5:8

Dobrić je pogodio konačno, u svom trećem pokušaju, ali je Dio odmah uzvratio trojkom. Volters je u narednom napadu uspeo da pogodi drugi put u nizu za svoj tim, pa deluje da ekipe pronalaze ritam. Posle dobre odbrane, Kuzmić je izvukao bacanja i sada je evidentno da su Radonjićevi igrači našli ritam u napadu.

3′ Vajt otvorio seriju – 2:2

Konačno je Vajt postigao prve poene za Zvezdu, ali je evidentno da su ruke teške, jer crveno-beli promašuju iz dobrih pozicija. Asvel je odgovorio poenima uz bacanje i izjednačio rezultat.

1′ Pauza ostavila traga – 0:0

Ne može Zvezda ništa da pogodi. Dobrić je promašio dva zicera u jednom napadu, a potom i Kalinić trojku, ali je odbrana na nivou.