Luka Dončić je trojkom uz zvuk sirene doneo pobedu Dalasu u četvrtoj utakmici plej-of serije protiv Klipersa!

Meč je rešen u produžetku, a konačan rezultat (135:132) je postavio mladi Slovenac šutem sa devet metara pošto je pre toga ostalo nešto manje od četiri sekunde za organizovanje napada.

Tim košem Dončić je obezbedio izjednačenje u seriji na 2-2.

On je utakmicu završio sa 43 poena, 17 skokova i 13 asistencija, za nešto manje od 46 minuta provedenih na terenu.

Dončić je do tripl-dabl učinka stigao već u finišu treće deonice, a potom je samo nastavio sa dobrom igrom.

Ekipa Meveriksa je nastupila bez Kristapsa Porzingisa i to se osetilo na startu meča pošto su Klipersi stekli prednost od deset poena posle prve deonice.

Dalas je uspeo da uhvati ritam u trećoj četvrtini i da preokrene rezultat, ali je prednost izgubio do kraja regularnog dela meča.

Finiš utakmice je obeležila razmena trojki na obe strane, ali je pobednik morao da bude rešen u dodatnom vremenu pošto je posle 48 minuta rezultat bio izjednačen na 121:121.

Poslednji minut je odlučivao pobednika, dva poena zaostatka u odnosu na Meverikse Klipersi su anulirali trojkom Markusa Morisa, ali je onda na scenu ponovo stupio Dončić.

Na manje od devet sekundi do kraja meča počeo je napad Dalasa koji je prekinut faulom na nešto manje od četiri sekunde, što je bilo sasvim dovoljno da Dončić izgradi poziciju za sebe i pogodi trojku za pobedu.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović je na terenu proveo 15 minuta i upisao je 10 poena uz 7 skokova.

Dončić je veliku podršku imao u Treju Burku koji je ubacio 25 poena, Timi Hardavej je dodao 21, a Set Kari 15.

Na drugij strani je briljantan bio Lu Vilijams sa 36 poena, Kavaj Lenard je dodao 32, a Ivica Zubac je upisao 15.