Virtus poražen na svom terenu.

Košarkaši Olimpije iz Milana savladali su Virtus u Bolonji sa 66:62 i tako poveli sa 1-0 u finalnoj seriji plej-ofa prvenstva Italije.

Virtus je pre godinu dana zabeležio sve četiri pobede i lako stigao do titule, ali će ovog puta imati znatno komplikovaniji zadatak.

Nakon dve četvrtine tokom kojih je bio egal, u trećoj četvrtini Armani je uspeo da se odlepi na +13 (45:32), ali je Virtus uhvatio priključak i napad po napad uspevao da smanji na 59:57.

Ipak, to je bilo sve, na manje od toga nisu uspeli da priđu, pa je meč okončan sa +4, čime je Olimpija stigla do 1-0 u seriji.

Šejvon Šilds je ubacio 18 poena, Luiđi Datome 13 a Kajl Hajns 10 kod pobedničkog tima, dok je u Virtusu Miloš Teodosić sa 16 poena prednjačio, a Tornike Šengelija je dodao još 11.

Naredni meč na programu je u petak, kada je domaćin opet Virtus, nakon čega se serija seli u Milano.

BONUS VIDEO Željko Obradović posle poraza u odlučujućoj utakmici plej ofa ABA lige