Košarkaši Mege savladali su Cedevita Olimpiju rezultatom 119:98 na startu četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige. Mega ima pobedu prednosti pred duel u Ljubljani koji je zakazan za 21. april.

Megu je do vođstva od 1:0 predvodio sjajni Nikola Đuršić sa 31 poenom, Andrija Jelavić ubacio je 20, a Filip Jović i Stefan Miljenović po 16.

Kod gostiju Di Džej Stjuart postigao je 20, Džastin Kobs 17, a Alen Omić 16 poena.

Mega je ključnu razliku napravila u trećoj četvrtini koju je dobila 37:22. Tada su došli do +20 pred poslednju četvrtinu i rutinski priveli meč kraju.

Već od starta meča bilo je jasno da će Mega dobro da oznoji favorizovanog rivala. Tako, posle prvog dela igre domaći tim je vodio 57:52. Po dolasku sa odmora usledila je furiozna treća deonica koju su izabranici trenera Marka Baraća dobili sa 37:22 i praktično prelomili meč.

Brojka od 119 poena Mege je i novi rekord ABA lige jednog tima u plej-ofu, a imali su šansu i da sruše apsolutni rekord Zadra koji iznosi 122 poena.

Drugi meč igra se narednog ponedeljka u Ljubljani.