Devojke, samo tako nastavite!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu na prvom međunarodnom turniru Vaso Beskaki u Atini.

Izabranice Marine Maljković slavile su u dvorani Peristeri protiv domaće selekcije Grčke rezultatom 79:61 (16:4, 19:27, 27:20, 17:10).

Mnogo bolja igra reprezentacije Srbije u odnosu na prvi dan kada je doživljen poraz od Poljske.

Već u prvoj četvrtini naš tim je stekao dvocifrenu prednost uz snažnu odbranu, pa je uprvih deset minuta primio samo četiri poena. Grčka je uzvratila u drugoj deonici, ali je drugo poluvreme u potpunosti pripalo našem timu.

Srbija je dominirala u skoku (45-25), koji joj je doneo čak 68 šuteva iz igre na koš protivnika.

Najefikasnije u srpskoj ekipi bile su Kristina Topuzović i Ivana Katanić sa po 12 poena. Katanić je uz to imala i 7 skokova i 5 asistencija. Ivana Raca i Jovana Nogić su upisale po 11 poena. Raca je bila najbolja skakačica tima sa osam uhvaćenih lopti, a Nogić je bila najbolja asistentkinja sa šest uspešnih dodavanja uz tri pogođene trojke.

U timu Grčke Artemis Spanu je utakmicu završila sa 15 poena i osam skokova.

Srbija u četvrtak od 17 časova završava nastup na turniru u Atini utakmicom protiv Hrvatske. U drugom meču sastaće se Grčka i Poljska. Poljska ima dve pobede, Srbija i Grčka pobedu i poraz, a Hrvatska dva poraza.

Seniorke prvi deo priprema za Svetsko prvenstvo u Australiji nastavljaju od subote na Zlatiboru.

GRČKA – SRBIJA 61 :79 (4:16, 27:19, 20:27, 10:17)

GRČKA: Stamolabru 10, Bosgana 6, Aleksandri 2, Pavlopulu 2, Vincilaiu, Sotiriu 2, Luka, Spanu 15, Hristinaki 6, Diela, Fasula 7, Stamati 11.

SRBIJA: Raca 11, Stanković 6, Nogić 11, Topuzović 12, M. Janković 8, A. Katanić 2, Dugalić 4, I. Katanić 12, Zec, Đorđević 8, Smailbegović, Turudić 5.

BONUS VIDEO Tina Krajišnik u suzama radosnicama posle Srbija – Australija: Sve je kao san i dalje