Košarkaši Nju Orleans Pelikansa pobedili su Boston Seltikse sa 120:115 u završnici uzbudljivog meča rešenog produžecima.

Pelikansi su slavili uprkos dobroj partiji Džejsona Tejtuma koji je ubacio 32 poena, jer je bolji od njega bio Brendon Ingram koji je postigao 33.

Zajon Vilijamson, prvi pik sa drafta 2019. godine je ubacio 28 poena i imao je deset skokova, dok je Tejtum imao skok manje od Zajona.

Posle uvodnog vođstva Pelikansa, Boston preokreće pre kraja prve četvrtine serijom 13:3 i dolazi do 22:19 kada preuzima kontrolu rezultata.

Tokom druge i treće četvrtine prednost Bostona je rasla do koševa Tristana Tompsona za 79:55 i čak 24 razlike za Seltikse.

Od tog trenutka Nju Orleans počinje da se vraća u meč i već do kraja treće četvrtine zaostatak „pelikana“ bio je 13 poena, da bi se trojkama Ingrama i Nikola Melija stvari potpuno preokrenule na samo tri i po minuta pre kraja utakmice.

Nju Orleans je tada poveo 101:98 i na pragu je bila napeta završnica, pa su posle 108:108, odlučivali produžeci. U njima je Ingram dao novu trojku na 50 sekundi pre kraja za 115:112.

Džoš Hart je prednost sa linije za slobodna bacanja povećao na pet poena, Džejlen Braun je posle faula smanjio minus Seltiksa, ali je u penal završnici tačku na meč stavio Ingram.

Pelikansi sada imaju 13 pobeda i 17 poraza u zapadnoj konferenciji NBA lige, pa zauzimaju 11. mesto, dok su Seltiksi sa po 15 pobeda i poraza na šestom mestu istočne konferencije.