Košarkaši Budućnosti pobedom su otvorili novu sezon, pošto su u "Morači" bili bolji od ekipe FMP-a rezultatom 82:72.

U ekipi Budućnosti najefikasniji je bio Džastin Kobs sa 18 poena, dok su dvocifreni bili još i Di-Džej Sili sa 13, Petar opović sa 12 i Vili Rid sa 11 poena.

Kod ekipe iz Železnika dobro se pokazao Brajs Džuons koji je ubacio 13 poena, dok je poen manje imao Nenad Nerandžić.

Izabranici Aleksandra Džikića kontrolisali su dešavanja na parketu od početka meča.

Prva četvrtina završena je 26:20 u korist Podgoričana. Pod košem su dominirali Vili Rid i Filip Barović, dok su Sili i Kobs pogađali spolja.

FMP se serijom od 9:0 u drugoj četvrtini primakao na -3 u jednom momentu, ali je Budućnost ipak imala prednost od devet poena na poluvremenu.

U trećoj četvrtini FMP je ponovo zapretio, pa je pred ulazak u poslednjih deset minuta bio na zaostatku od samo pet poena.

Ipak, iskustvo je prevagnulo, pa je Budućnost dobrom odbranom pre svega (FMP ubacio samo 13 poena u poslednjoj deonici) osigurala pobedu.

U narednom kolu, Budućnost igra derbi protiv Crvene zvezde u Beogradu, dok će FMP Železnik na svom parketu ugostiti neugodnu ekipu Igokee.