Beograđani su otišli u Ljubljanu, gde su odigrali neverovatno neizvestan meč sa domaćom Cedevita Olimpijom i na kraju pobedili 83:82.

Zvezda je pobedu „iščupala“ čudesnom sekvencnom u poslednjih minut i 15 sekundi kada je uspela da nadoknadi čak pet poena prednosti rivala.

U veoma tvrdoj utakmici kakva je bila ona u Ljubljani u 17. kolu ABA lige, to je ravno čudu.

Cedevita Olimpija je trojkom Jogija Ferela na dva minuta pre kraja otišla na 80:75, Zvezda je četrdesetak sekundi kasnije uzvratila trojkom Nikole Ivanovića.

Nadovezao se Ostin Holins trojkom za 82:81 u korist Cedevita Olimpije, da bi potom Luka Mitrović i Holins u prodoru blokirali protivnika.

Usledio je faul nad Ivanovićem koji je hladnokrvno pogodio penale za 83:82, a ruka se potom zatresla Ferelu na šutu trojke za pobedu.

Zvezda je upisala trijumf, svoj 14. ove sezone, što joj uz samo jedan poraz učvršćuje trenutno prvo mesto u regionalnoj ligi.

BONUS VIDEO: Radonjića nasmejalo pitanje o „kletvi“, otkrio kako bira igrače