Ubedljiva pobeda Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Studentski centar u meču 9. kola ABA lige na teškom gostovanju u podgoričkoj Morači rezultatom 92:76.

Zvezda je u utakmicu ušla rešena da nastavi seriju pobeda, pa su već u uvodnim momentima napravili sjajnu seriju od 7-0 i poveli 13:5, ali su domaći ubrzo uhvatili priključak, iz napada u napad smanjivali razliku i pre kraja prve četvrtine su prišli na 22:21. Ipak, Zvezda je preko Nemanje Nedovića uspela da se vrati na +5, te je nakon prvog kvartala imala višak od pet poena, 26:21.

U drugoj deonici Zvezda je podigla nivo igre pre svega u odbrani, pogađali su u napadu, pa su u jednom momentu imali 13 poena prednosti (46:33), ali je na krilima Flečera Mekgija i Lorena Džeksona domaći sastav uspeo da uhvati priključak i pred završnih 10 minuta meč uvede u dramu (66:65).

Ipak, pitanje pobednika rešili su Nemanja Nedović i Luka Vildoza koji su preuzeli odgovornost, ali je uloga „meč vinera“ pripala Stefanu Lazareviću zbog dve trojke čime je pitanje trijumfa rešeno.

Zvezda je došla na 7:1, briljirao je Nedović sa 16 poena.

Studentski Centar – Crvena zvezda 76:92 (21:26, 18:23, 28:19, 9:24)

Dvorana: „Morača“, Podgorica; Sudije: Milan Nedović, Aleksandar Davidov, Denis Hadžić

Studentski centar: Džekson 15, Megi 14, Pavlićević 4, Vučeljić 6, Slavković 5, Hadžibegović 2, Baćović, Tasić 5, Ivišić T 11, Ivišić Z 6, Drežnjak 8, Tišma

Crvena zvezda: Vildoza 7, Lazarević 9, Mitrović 5, Lazić 13, Martin 8, Dobrić 2, Nedović 16, Marković 6, Kuzmić, Petrušev 10, Topić 2, Bentil 14