Košarkaši Reala iz Madrida savladali su Olimpijakos posle produžetka sa 86:82 (12:12, 19:18, 18:21, 18:20, 17:13) u 15. kolu Evrolige.

PROOČITAJTE JOŠ

Utakmica u Pireju bila je tesna od samog početka, a Olimpijakos je u poslednjoj četvrtini nadoknadio minus od sedam poena, pre nego što je Kostas Slukas 30 sekundi pre kraja obezbedio izjednačenje sa penala.

U poslednjem minutu produžetka Olimpijakos je imao dva poena prednosti, ali je Serhio Ljulj pogodio trojku, da bi u samom finišu Nikolas Laprovitola sa linije za slobodna bacanja osigurao pobedu gostima.

Oba tima su imala slabo šutersko veče, pa je Olimpijakos šutirao trojke 6/25, a Real 13/32.

Laprovitola je meč završio sa 19 poena u ekipi Reala, Trej Tompkins je dodao 15, a Valter Tavares 13 poena, uz deset uhvaćenih lopti.

U ekipi Olimpijakosa Šakil Mekisik i Hasan Martin ubacili su po 18 poena, dok je Kostas Slukas dodao 11.

Olimpijakos posle 14 odigranih utakmica ima sedam pobeda i sedam poraza, dok Real ima deset pobeda i pet poraza.