Aleksej Pokuševski
Aleksej Pokuševski; Foto: Tanjug/AP Photo/Abbie Parr

Kakav maler.

Ekipa Oklahome je doživela poraz na gostovanju Memfisu rezultatom 121:110, a po dobrom ovou utakmicu nenče pamtiti ni Aleksej Pokuševski iako je sve išlo u tom pravcu jer je igrao sjajan meč.

On je tokom prvog poluvremena iskrenuo zglob i više se nije vraćao u igru,a do tada je igrao gotovo perfektno. Srpski košarkaš je za 14 minuta koliko je proveo na parketu ubacio 10 poena i pogodio je sva četiri šuta. Dv aputa je bio precizan za dva, dva puta je pogađao za ri poena, a uz to je dodao i tri rampe.

Posebno se istaklaona nad prvom zvezdom Memfisa Dža Morentom kojeg je stigao u kontri i atraktivno blokirao.

Najefikasniji kod Oklahome koja je od starta bila u velikom zaostatku bio je Džoš Gidi sa 20 poena i 11 asistencija, dok je Vilijams dodao 16 uz sedam asistencija i šest skokova. Memfis su predvodili Džeren Džekson sa 25 poena uz 12 skokova dok je Morent je imao nešto lošiju šutersku noć međutim uz 19 poena dodao je i 12 asistencija. Odličnu utakmicu odigrao je i košarkaš srpskih korena Džon Končar koji je dao 19 poena i uhvatio deset skokova.