Studentski centar-Partizan Foto: SC Derby/Filip Filipovic

Košarkaši Partizana pobedili su Studentski centar.

Košarkaši Partizana savladali su Studentski centar na gostovanju 84:78 u 24. kolu ABA lige.

Tim trenera Željka Obradovića tako je nastavio borbu za drugo mesto u regionalnom takmičenju. Partizan jeste trenutno drugi sa 18 pobeda i šest poraza, koliko ima i trećeplasirana Budućnost.

Crno-beli su se mučili u uvodnom delu utakmice. Studentski centar je u jednom momentu imao i devet poena prednosti. Domaći tim je vodio i na poluvremenu, i to tri razlike.

U nastavku je situacija bila potpuno drugačija. Razigrali su se Balša Koprivica i Kevin Panter, koji se konačno probudio. Džejms Naneli je takođe bio neko ko je nosio ekipu tokom čitave utakmice.

Koprivica je odigrao najbolju utakmicu u sezoni sa 20 poena i osam skokova. On je bio i najefikasniji u redovima Partizana.

Svoju ulogu je imao i Alen Smailagić, koji se posebno istakao u drugom poluvremenu.

Između ostalog, utakmicu su obeležila i dva kratka prekida zbog nestanka struje, koji su trajali oko minut.

Najefikasniji na utakmici je bio košarkaš Studentskog centra Obri Dokins sa 21 poenom. Pratio ga je Koprivica, ali i Naneli sa 17 i Panter sa 16 poena.

Do kraja ligaškog dela sezone u ABA ligi ostala su još dva kola. Partizan u narednom, 31. marta, gostuje Budućnosti i to bi mogao da bude duel koji će odlučiti ko će završiti na drugom mestu.

Prva je Crvena zvezda sa 20 pobeda i tri poraza.