Dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić" pratite na Nova.rs.

Košarkaši Partizana savldali su ekipu Mornara iz Bara rezultatom 92:74 u meču 17. kola ABA lige i tako nastavili poteru za Crvenom zvezdom u trci za prvo mesto pred plej-of ABA lige.

Ekipa Željka Obradovića nije previše raspoložena bila na početku meča, pogotovo nakon sjajnog šuterskog naleta ekipe Mornara, a nakon nove greške u odbrani i četiri primljene trojke (14:8 za Mornar), čuveni Žoc je zatražio tajm-aut.

Od tog momenta crno-beli su zaigrali nešto angažovanije, uspevali da iz napada u napad smanjuju razliku pre nego što su trojkama Janisa Papapetrua došli do preokreta i prednosti 26:23, a nakon prvih 10 minuta prednost je bila +2, 28:26.

Ekipa iz Bara je uspela da održi neizvesnost i u završnici druge četvrtine od prednosti Partizana 37:33 došli do preokreta i prednosti 41:39, da bi crno-beli sa penala uspeli da meč vrate u egal.

U trećoj četvrtini Partizan je zaigrao znatno agresivnije u odbrani, pa su gosti imali problema da dođu do poena što se videlo i na semaforu (58:49) nakon serije od sedam vezanih poena, da bi poslednji nalet Mornar imao u završnici treće deonice, 60:57.

No, usledio je sjajan odgovor, Partizan je zahvaljujući Zeku Ledeju vratio višak na devet poena (71:62), nakon čega nije bilo povratka.

Vodili su u završnih deset minuta i 81:68, Mornar uspeo da priđe na 83:74, nakon čega su crno-beli vezali dve trojke i definitivno meč odveli van domašaja.

Predvodio je Papapetru Partizan sa 19 poena, Alen Smailagić je dodao 15, Ledej 14 a Avramović 13, dok je Gregor Glas kod Mornara brojao do 20.

Partizan – Mornar 92:74 (28:26, 13:15, 30:21, 21:12)

Dvorana: „Aleksandar Nikolić“ (Beograd); Sudije: Sašo Petek, Luka Kardum, Marko Mustapić

Partizan: Vukčević, Ledej 14, Avramović 13, Panter, Smailagić 15, Papapetru 19, Brodzijanski 7, Naneli 3, Trifunović 9, Anđušić 10, Madar 2

Mornar: Goldvajer 2, Džons 15, Glas 20, Đoković 7, Peković, Vranković 6, Kovačević 8, Marijukić, Pecarski 5, Miković 2, Vujačić 9, Radetić

Partizan - Mornar Bar 92:74