Novica Veličković protiv Mladosti iz Zemuna

Košarkaši Partizana su uspeli uz dosta muke da savladaju ekipu Mladosti iz Zemuna u prvom meču četvrtfinala Košarkaške lige Srbije rezultatom 70:50.

Crno-beli su dobro odigrali prvu četvrtinu na oba kraja parketa i uspeli da dođu do sedam poena prednosti.

Ipak već od druge četvrtine kreće mučenje Partizana. Do poluvremena su postigli samo 11 poena, poen manje od Mladosti i nisu uspeli da se odlepe na veću razliku.

Slično se nastavilo i u drugom poluvremenu. Partizan je nešto bolje igrao u napadu u nastavku, ali se i dalje dosta mučio protiv agresivne igre gostiju.

Nakon tri minuta četvrte četvrtine, Partizan je imao samo šest poena razlike i delovalo je da će biti mučenja do kraja.

Sredinom četvrte deonice, crno-beli konačno uspevaju da slome otpor serijom 17:4 i da se na kraju odlepe i naprave veliku razliku i dođu do ubedljive pobede.

U Partiznu su najefikasniji bili Trifunović sa 16 i Veličković i Dangubić sa 12 poena. Kos Mladosti je Gombo ubacio 14, a Aranitović 10 poena.