Partizan krenuo silovito ka finalu.

Košarkaši Partizana savladali su Cedevita Olimpiju u prvoj utakmici polufinala ABA lige rezultatom 85:70 i tako poveli sa 1-0 u seriji.

Gosti iz Ljubljane su bili svesni da najviše šanse imaju ukoliko bi košarkaše Partizana naterali na nervozu, pa su krenuli agresivno i stigli do 6:2 na krilima Zorana Dragića, no to je potrajalo samo par minuta, pošto su Džejms Naneli i Alen Smailagić doneli izjednačenje, pre nego što je Naneli zakucavanjem preokrenuo na 8:6.

Od tog momenta prednost Partizana je počela da raste – Smailagić sa penala je doneo 11:6, nadovezali su se Dante Egzum i Janis Papapetru, da bi Smailagić novim poenima povećao na prvi dvocifreni plus, 18:8.

Nije u tim trenucima bilo tečne igre kod crno-belih, ali su fanatičnom odbranom naterali goste da greše iz napada u napad i pošteno se muče za svaki poen, pa je Papapetru poenima sa poludistance doneo 30:17, Naneli je pogodio trojku pod faulom a Jam Madar nešto kasniej sa penala povećao na 37:22, a nakon prvih 20 minuta rezultat je glasio 42:26.

Partizan je u drugom poluvremenu bez previše problema čuvao višak, Cedevita nije uspela ni da ozbiljnije pripreti, pa su izabranici Željka Obradovića došli do pobede od 85:70 i napravili prvi korak ka finalu na krilima Nanelija, koji je ubacio 18 poena, dok je Jogi Ferel kod Cedevite brojao do 13.

Crno-beli će imati priliku da pobedom u Ljubljani 30. maja od 18 časova obezbede mesto u finalu, gde ih od ranije čeka Crvena zvezda.

Partizan – Cedevita Olimpija 85:70 (18:8, 24:18, 18:16, 25:28)

Dvorana: Beogradska arena; Sudije: Tomislav Hordov, Josip Radojković, Marko Mustapić

Partizan: Ledej 2, Drezgić 2, Koprivica 2, Panter 5, Smailagić 7, Papapetru 6, Egzum 11, Naneli 18, Lesor 2, Trifunović 10, Anđušić 7, Madar 13

Cedevita Olimpija: Rebec 6 , Ferel 13, Radović 4, Jeremić 3, Alibegović 7, Murić 6, Mulalić 3, Kosi, Matković 12, Gnjidić, Omić 6, Dragić 10