Košarkaši Partizana su savladali čačanski Borac rezultatom 87:79 i plasirali se u polufinale Kupa Radivoja Koraća.

Branilac trofeja je imao velike probleme sa aktuelnim liderom ABA 2 lige, ali je na kraju ipak uspeo da demonstrira kvalitet i da obezbedi mesto u borbi za finale.

Pobeda Partizana ostaje u senci povrede Stefana Birčevića, koji je odigrao sjajnu prvu četvrtinu, međutim zbog povrede skočnog zgloba je morao da napusti teren i do završetka meča se nije vraćao u igru.

Konfuzan start utakmice je išao na ruku ekipi trenera Marka Marinovića koja je uspela da ostvari startnu prednost, ali je Partizan, pre svih zahvaljujući Birčeviću (7 poena za 5 minuta) došao do preokreta u finišu prvog kvartala.

U nastavku je ulogu prve violine preuzeo Nikola Janković, sjajno je koristio svoje kvalitete pod obručem Borca i doneo dvocifrenu prednost Partizanu, ali je već u tim momentima moglo da se konstatuje da beogradska ekipa ima velike probleme u organizaciji napada.

Vredi napomenuti da Partizan na završnici Kupa, čiji je domaćin niška hala “Čair”, igra bez pomoći Nemanje Gordića i već ranije povređenog Redžija Redinga, pa je trener Andrea Trinkijeri bio prinuđen da pronalazi alternativna rešenja na spoljnim pozicijama.

U ovom slučaju, startovao je sa Rašonom Tomasom na poziciji klasičnog krila, Uroš Trifunović je u većem delu meča igrao na bekovskim pozicijama, dok se u organizaciju napada uključivao i Rade Zagorac, što nije dalo prave rezultate.

Ipak, do poluvremena je Partizan uspeo da zamaskira sve nedostatke, oslanjajući se na igru pod obručima, ali je posle velikog odmora viđena potpuno drugačija slika.

Marinovićevi izabranici su potpuno zaključali protok lopte igrača Partizana, koji čak sedam minuta nisu uspeli da nađu način da poentiraju iz igre, što su na drugoj strani koristili Ivan Gavrilović i Radovan Đoković, pogađajući trojke i smanjujući rezultatski zaostatak.

Borac se u nekoliko navrata približavao na posed minusa u odnosu na Partizan, ali je u poslednjoj četvrtini nedostajalo koncentracije u ključnim trenucima, pa je beogradska ekipa na kraju smogla snage da zauzda nalete protivnika i da stigne do pobede, koševima Rašona Tomasa u poslednjem minutu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Zagorac sa 16 poena, Janković je dodao 14 uz osam skokova, dok su dvocifreni učinak imali još Kori Volden (13 poena) i Ognjen Jaramaz (10 poena), dok je Džejms Mekadu bio na dva koraka od dabl-dabl učinka, pošto je duel okončao sa osam poena i devet skokova.

Titulu najboljeg strelca meča su podelila dvojica košarkaša Borca, Radovan Đoković i Brajs Džons sa po 18 poena, a sjajan utisak je ostavio Ivan Gavrilović sa 13 poena, od toga četiri trojke, dok je Nenad Nerandžić ubacio 11 poena.

Partizan – Borac 87:79

(20:18, 26:15, 13:22, 28:24)
Dvorana „Čair“. Gledalaca: 4.000. Sudije: Maričić, Mrdak, Vesković.
PARTIZAN: Volden 13, Mekadu 8, Jaramaz 10, Birčević 7, Tomas 9, Zagorac 16, Pejdž 6, Janković 14, Trifunović, Mozli 4.
BORAC: Đoković 18, Majstorović 2, Nerandžić 11, Džons 18, Čarapić 9, S. Popović 2, Miletić 4, Gavrilović 13, Kočović 2.
Partizan će se u polufinalu Kupa Radivoja Koraća sastati sa ekipom FMP iz Železnika, koja je ranije slavila u duelu sa Dinamikom.

Tok meča ste mogli da pratite na našem sajtu:

KRAJ 4/4 – Partizan preživeo svoje gluposti i šut Borca!

Za 23 sekunde Čačani nisu mogli ništa da urade, pa je meč završen rezultatom 87:79.

10′ – Tomas!

Tačku na utakmicu je teškim šutem stavio krilni centar Partizana.

Partizan je na 23 sekunde do kraja meča imao sedam poena viška, 85:78.

9′ – Nerandžić pa Tomas

Krilni igrač Borca je doveo svoj tim na tri poena zaostatka, ali je Tomas potom povisio razliku na 83:78, posle čega je usledio promašaj Džonsa u šutu za tri poena.

8′ – Opet Janković i opet tajm-aut Marinovića

Centar Partizana je ponovo ubacio lake poene na obruču, što je trener Borca žestoko zamerio svojim igračima.

Partizan vodi 79:72.

7′ – Trojke Đokovića i blickrig Jaramaza

Bekovi u glavnoj ulozi… Najpre je igrač Borca ubacio dve trojke, a potom je njegov protivnik dvaput protrčao do obruča za 77:72.

„Pozivamo na fer i sportsko navijanje…“

Navijači Partizana su pogrdno skandirali predsedniku KK Crvena zvezda Nebojši Čoviću i članovima njegove porodice, zbog čega su sudije prekinule utakmicu na nekoliko minuta.

Penali, penali…

Na polovini poslednje deonice po četiri lične greške su upisali Tomas, Jaramaz i Zagorac u ekipi Partizana.

6′ – Pejdž!

Kao i mnogo puta u ovoj sezoni, bek Partizana se „javljao“ kada je bilo najpotrebnije. I u ovom slučaju je ubacio trojku, posle čega je Marinović zatražio minut odmora.

„Push him, razumeš?!“, poručio je Marinović svom beku Džonsu.

Partizan vodi 73:66.

5′ – Trojke!

Posle tajm-auta Trinkijerija trojku je ubacio Zagorac, a potom je istom merom odgovorio Gavrilović.

Partizan vodi 70:66.

4′ – Čarapić!

Ponovo konfuzija u redovima Partizana, Zagorac je izgubio loptu na svojoj polovini i omogućio Čarapiću da ubaci trojku za 65:63.

2′ – Partizan pravi razliku, ali Gavrilović pogađa trojku!

Dobrim odbranama Partizan je stigao do lakih poena, kontranapad je iskoristio Jaramaz i zakucao, da bi potom Gavrilović ubacio još jedan šut za tri poena – 63:60.

1′ – Borac na koš zaostatka!

Pozamljeni igrač Partizana u redovima Borca, mladi centar Dušan Miletić, zakucao je posle dodavanja Popovića u prvom napadu i doveo svoj tim na poen razlike, 59:57.

KRAJ 3/4 – Partizan se ugasio, Borac juri preokret!

Trinkijerijeva ekipa je potpuno izgubila konce u napadu, što je protivnik iskoristio, ubacio teške šuteve i stigao do samo četiri poena razlike pred poslednji kvarta.

10′ – Nestvaran koš Kočovića!

U poslednjim sekundama treće deonice Kočović je poentirao preko Zagorca za 59:55!

9′ – Nesportska Jaramaza!

Partizan nije izašao iz bonusa, ali je njegov bek napravio nesportsku ličnu grešku nad Svetozarem Popovićem.

Borac nije iskoristio novi napad i ostalo je 53:49.

8′ – Mozli zakucava, Gavrilović uzvraća trojkom!

Kombinacijom Jaramaza i Mozlija Partizan je stigao do poena iz igre, a potom je Gavrilović ubacio trojku za 53:48.

7′ – Poeni Partizana posle pet minuta praznog hoda!

Posle Zagorčevih poena na startu treće deonice tek u sedmom minutu perioda Partizan je stigao do novih, preko Voldena za 51:45.

6′ – Borac na -6!

Džons je ponovo pogodio, Partizan je ponovo promašio, rezultat je 49:43.

5′ – Partizan nema rešenje

Tri poena za pet minuta, promašeni šutevi, ziceri, izgubljene lopte… Ipak, ekipa iz Beograda i dalje vodi, sa 49:41.

3′ – Borac se vraća?

Prve poene u drugom poluvremenu je upisao Zagorac, realizovao je pomalo čudno organizovan kontranapad i pogodio dodatno slobodno bacanje.

Odgovorio je Nenad Nerandžić, potom je ubacio i trojku, što je učinio i Čarapić.

Borac je smanjio zaostatak na 49:41.

KRAJ 2/4 – Dominacija Jankovića, dvocifrena prednost Partizana

U poslednjem napadu su igrači Partizana uspeli da otpoštuju zahtev trenera – trojku je šutnuo Kori Volden i pogodio za 46:33.

10′ – Trojka Džonsa, tajm-aut Trinkijerija

Ostao je bek Borca usamljen na šutu, pošto je prethodno Partizan veoma loše reagovao u napadu.

„Ti ne radiš svoj posao i filozofiraš… Da šutira bek, a ne petica“, rekao je Trinkijeri Jaramazu, pošto je u prethodnom napadu trojku šutnuo Janković.

9′ – Ako ne može spolja…

Vratio se Partizan oprobanom receptu iz prvog dela, lopta je ponovo išla pod koš, a sada se u ulozi realizatora našao Mekadu.

Partizan vodi 43:30.

8′ – Greške Zagorca

Partizan je lišen pomoći Nemanje Gordića i evidentni su problemi u organizaciji napada. Uz iznuđeno rešenje u vidu Trifunovića na bekovskim pozicijama, plejmejkersku ulogu je u dva navrata pokušao da odigra Zagorac, ali je oba puta doneo pogrešne odluke.

Partizan vodi 41:30.

6′ – Bes Trinkijerija!

Trener Partizana je zatražio minut odmora pošto su njegovi igrači dozvolili kontranapad protivniku. Najviše reči je tokom odmora uputio mladom Urošu Trifunoviću.

„Pokaži da si živ!“, rekao je Trinkijeri mladom reprezentativcu Srbije koji je u prethodnom napadu izgubio loptu u pokušaju organizacije igre.

Partizan vodi 36:25.

5′ – Kriza Borca

Pet poena za pet minuta, gomila izgubljenih lopti i neiskorišćenih napada, glavobolja za trenera Marka Marinovića…

Partizan vodi 34:23.

4′ – Janković donosi dvocifrenu prednost Partizanu!

Dva pogođena slobodna bacanja, skok u napadu i dva koša! Sjajna igra Jankovića!

Partizan vodi 32:21.

3′ – Janković i Mozli u pravom ritmu

Ivan Gavrilović je drugu deonicu otvorio trojkom za Borac, ali je potom usledila sjajna kombinacija Vilijama Mozlija i Nikole Jankovića, koju je srpski centar uspešno realizovao.

U narednom napadu je Janković promašio poluhorog, ali se Mozli našao na skoku i lagano je prikucao loptu u koš za 26:21.

KRAJ 1/4 – Partizanu minimalna prednost, povreda odličnog Birčevića

10′ – Zbunjenost na obe strane

Po nekoliko izgubljenih lopti i promašenih napada imale su obe ekipe u poslednjem minutu prve deonice, pa je rezultat ostao 20:18 za Partizan.

9′ – Partizan vodi!

Mekadu je svoje mesto ustupio Nikoli Jankoviću koji je odmah iskoristio svoje kvalitete u reketu protivnika.

Partizan vodi 19:17.

8′ – „Javili“ se Pejdž i Zagorac

Nalet Borca je odbijen, Partizan je izjednačio na 17:17.

6′ – Serija Borca!

Trojkom Radovana Đokovića i pogođenim slobodnim bacanjima Uroša Čarapića Borac je stekao novu prednost – 17:11.

5′ – Povreda Birčevića, Džons ne da vođstvo

Krilni centar Partizana se povredio zbog čega je morao da napusti teren, a na drugoj strani je Brajs Džons bio najaktivniji i upisao je pet poena za pet minuta.

Rezultat je nerešen – 11:11.

4′ – Birčević pokušava da probudi Partizan

Sa sedam vezanih poena bivši reprezentativac Srbije je održao svoju ekipu u minimalnom zaostatku.

Borac vodi 11:9.

2′ – Konfuzija

Ekipe nisu imale najbolji ritam na startu meča, bilo je mnogo praznih napada i za dva minuta su viđena samo tri koša.

Borac vodi 4:2.

Iznuđeno rešenje ili…?

Trinkijeri je na teren poslao zajedno Stefana Birčevića i Rašona Tomasa, koji je zauzeo poziciju krila, deficitarnu u Partizanovom timu posle povrede Redžija Redinga.

Mekadu na Majstorovića

Trener Partizana Andrea Trinkijeri je u startnu postavu na poziciji petice uvrstio Džejmsa Mekadua, a na suprotnoj strani će biti bivši košarkaš „crno-belih“ Đorđe Majstorović.

Lideri

Ekipe u duel ulaze kao prvoplasirane u svojim ligama, ABA 1 i ABA 2.

Dobrodošli!

Pratićemo uživo utakmicu četvrtfinala Kupa Radivoja Koraća između Partizana i Borca.